Poliwęglan to aktualnie jeden z najbardziej popularnych materiałów budowlanych – w budowlance ma szerokie zastosowanie, można go wykorzystać praktycznie do wszystkiego, a jednocześnie jest stosunkowo niedrogi.

plac zabaw dla dzieci

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie wykorzystuje się poliwęglan?
poliwęglan komorowy – kliknij-> hiperłącze do serwisu – komorowy bezbarwny, bez wątpliwości najbardziej popularny spośród wszystkich rodzajów poliwęglanu, używany jest zarówno w ogromnych inwestycjach przemysłowych, ale również chętnie jest wykorzystywany w niedużych budowach, na przykład domów jednorodzinnych.
Do czego go zastosować?
Poliwęglan komorowy bezbarwny z pewnością znajdzie zastosowanie do pokrywania różnego rodzaju obiektów. Niezależnie od tego, czy akurat chodzi o zabudowę ogródka zimowego, tarasu czy balkonu, poliwęglan sprawdzi się znakomicie. Wykorzystuje się go zazwyczaj do pokrywania zarówno ogromnych przemysłowych szklarni jak i indywidualnych ogródków, a także pokrywa się nim zazwyczaj dachy obiektów przemysłowych lub hal sportowych.
Cechy charakterystyczne
Poliwęglan między innymi jest bardzo trwały – jest bardzo odporny na różne zmiany temperatury oraz warunki atmosferyczne, a także jest niezwykle odporny na uderzenia – zniszczenie poliwęglanu jest praktycznie niemożliwe. poliwęglan komorowy bezbarwny jednocześnie przepuszcza sporą ilość światła, jednakże z drugiej strony standardowo zabezpieczony jest sporą warstwą, która chroni przed promieniowaniem UV. Wbrew wszystkim pozorom, poliwęglan nie jest łatwopalny, zatem jest równocześnie bardzo bezpiecznym materiałem.

Nie bez znaczenia jest z na pewno również jego cena – poliwęglan komorowy bezbarwny jest aktualnie jednym z najtańszych materiałów tego typu obecnych na rynku. To wszystko powoduje, że poliwęglan obecny jest właściwie wszędzie, a niewątpliwie na każdej budowie znajdzie swoje zastosowanie. Mocno rekomendujemy ten właśnie materiał!
Poliwęglan to aktualnie jeden z najbardziej popularnych materiałów używanych w budownictwie
Tagi: