Są tego rodzaju branże, jakie doskonale się rozwijają, są chlubą w naszych polskich warunkach, w jakich widać wzrost oraz bardzo obiecujące perspektywy.

firma - powiększenie

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
branża metalowa

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Tak jest z pewnością w branży metalowej, która należy do jednej z bardziej ekSPAnsywnych obszarów przemysłu w naszym kraju.

Do tego rodzaju grupy zaliczyć można różne branże, jak maszynowa, stalowa, żelazna a także obróbki metali.

Przydałaby Ci się wiarygodna informacja spod linku? Dobrze się składa, gdyż stworzyliśmy dla Ciebie nieco nowych postów. Należy wejść w link.

Najważniejsze sektory stałochłonności dla tego typu branży, to z pewnością budownictwo, sektor samochodowy a także AGD. To oznacza, iż jeśli w wymienionych w tym miejscu branżach zmniejszą się zamówienia, to niestety, ale cała branża metalowa (pełna analiza) od razu zanotuje straty. To jednakże aktualnie niemożliwe, ponieważ bardzo dużo się buduje, nabywa samochodów czy sprzętów AGD.

Liczby zresztą mówią same za siebie, gdyż na naszym rynku funkcjonuje ponad 50 tysięcy firm branży metalowej. Często są to niewielkie firmy jakie zatrudniają do dziewięciu pracowników, to aż ponad dziewięćdziesiąt procent rynku, zdecydowanie jest mniej firm wielkich zatrudniających ponad pięćdziesięciu pracowników. Oczywiście nie wszystkie przedsiębiorstwa odpowiednio funkcjonują, a ma to często związek z takim czymś, iż są powiązane z innymi branżami, jednak bardzo dużo pozytywnie ocenia swoje położenie i ma w planach inwestycje w przyszłości.
Jak spojrzymy na inne branże, to zobaczymy, że w warunkach polskich omawiana branża wypada rzeczywiście dobrze, może nie ma najlepszych wyników, ale zdecydowanie jest w czołówce.

To niezły znak, bo wiele firm eksportuje swoje produkty na zachód, co ma przełożenie na lepszą sytuację i możliwość inwestowania w kolejne ciekawe, ambITne projekty. Mamy nadzieję, że taki trend się utrzyma.
Jak dobie daje radę branża metalowa? Jak wypada na tle pozostałych? Jakiego rodzaju informacje są tu kluczowe?
Tagi: