Branża powiązana z drewnem jest mocno rozbudowana. Duża ilość mebli, podłogi, ramy okienne – wszystko to zostało zrobione w zakładach stolarskich. Zastanawiamy się czasem dlaczego przedmioty wykonane z litego drewna są znacznie bardziej kosztowne niż ich odpowiedniki ze sklejek. Odpowiedź jest jasna – drewno to trudny surowiec, wymagający wprawnej obróbki, znajomości technologii i dobrej znajomości materiału. A poza tym maszyny do drewna nie należą do tanich.

pudełka z drewna i skrzynki na wino

Autor: decade_null
Źródło: http://www.flickr.com

Warto jednak zainwestować trochę więcej w przedmioty robione z litego drewna – są bardziej wytrzymałe i bardziej eleganckie niż te tańsze. Sprawdzony stolarz wykona nam na wymiar meble jakie tylko zechcemy, a ponadto oddające całą urodę struktury desek. Pierwszą maszyną wykorzystywaną do obrabiania drewna zazwyczaj jest strugarka.

Bardzo ciekawią nas Wasze opinie. Czy masz więcej pytań? (https://www.reling.pl/pl/c/Kosze-do-segregacji-smieci/53) Jeżeli tak, to zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odniesiemy się do najkrótszej wieści.

Służy do nadawania deskom pożądanej grubości. Oczywistym jest, że deski na podłogę czy pudełka drewniane są inne niż te używane do budowy mebli kuchennych. Na kolejnym etapie robienia przedmiotu przydatna jest piła (pozostałe informację dostępne będą tu) formatowa służąca dalszemu obrabianiu desek.

Gdy już mają pożądaną grubość, długość i odpowiednio ścięte brzegi zbija się mebel np skrzynki na wino. Da się naturalnie ozdobić go wybranym wzorem, front szafy może być ukształtowany ekstrawagancko. Do tego typu działań wykorzystywana jest frezarka do drewna.

Przedmioty tworzone na zamówienie mają jedyny w swoim rodzaju charakter. Można wspaniale wydobyć nimi charakter wnętrza, można wyeksponować klimat własnych czterech kątów, a także pokazać swój gust i charakter. Pudełka z drewna i meble nie muszą być niemodne i babcine – mogą być futurystyczne, ekstrawaganckie i idealnie pasować do naszego wymarzonego mieszkania. Znajdźmy dobrego rzemieślnika i do dzieła!
Źródło:
Maszyny do drewna
Tagi: