Przewóz ładunków o dużych gabarytach to niejednokrotnie chleb powszedni niejednej firmy transportowej. Niektóre z nich specjalizują się wręcz w takich zleceniach, dysponując odpowiednim sprzętem i doświadczonymi kierowcami.

fotografijka - samochód

Autor: Marcin Chady
Źródło: http://www.flickr.com
sprężarka

Autor: TECE
Źródło: TECE

Aktualnie jedynym poważniejszym ograniczeniem zaczyna być drogowa infrastruktura, ponieważ w niektóre miejsca po prostu się nie wjedzie.

Pragniemy zaprezentować Ci następny wpis na analogiczny temat. Sądzimy, że Ci się spodoba. Kliknij w link – tam czeka na Ciebie interesujące zagadnienie (http://lpsp.pl/kariera/).

Ale transport ciężki dysponuje obecnie takimi naczepami, że nawet ładunki o największych gabarytach mogą zostać dostarczone do klienta. Stosuje się do tego na przykład specjalne naczepy modułowe, mające zestaw kilku skrętnych osi każda. Można je dowolnie ze sobą łączyć, dzięki czemu nawet przewiezienie dużego, całego domu nie stanowi obecnie żadnego problemu dla firm które się zajmują realizacją takich zleceń.

Planując przewóz tego typu trzeba być jednak świadomym tego, że transport specjalny jest znacznie droższy w porównaniu z klasycznymi ciężarówkami. Sam koszt wynajęcia takich naczep i operatorów do nich to duży koszt, a dodatkowo zaplanować jeszcze trzeba całą trasę pod względem logistyki (sprawdź Kador). W niejednym przypadku przewozy będą się mogły odbywać jedynie nocami, przy udziale odpowiednich służb. W wielu przypadkach trzeba będzie także znacznie wydłużać trasę z powodu ograniczeń na poszczególnych drogach.

Dlatego też jeśli ktoś będzie planował transport generatora czy innej dużej rzeczy to musi się liczyć z większymi wydatkami. A także czasem realizacji, bowiem często zaplanowanie przejazdu o takim charakterze może zająć nawet kilka tygodni.
Jak jest organizowany przewóz ładunków pozagabarytowych, jak należy się do tego przygotować.
Tagi: