To powinieneś posiadać! A więc co warto kupić by ułatwić sobie szycie. To takie proste gadżety, jakie ułatwiają pracę albo są po prostu konieczne.

I nie mówię tu o maszynie, bo w sumie te przedmioty przydadzą się również, gdy szyjesz ręcznie 🙂
przechowywanie

Autor: silentworks.pl
Źródło: silentworks.pl
Igielnik. Ot zwykła poduszka na igły, niby możesz trzymać je w pudełeczku, lecz wygodniej będzie wbijać je w poduszeczkę. Są też takowe poduszeczki wkładane na dłoń – to dla tych, jacy bezustannie igielnik gdzieś gubią. Prócz poduszeczek zwykłych są również magnetyczne, także nie byle jaki bajer. Prujka. Najistotniejsze „narzędzie” 🙂 bardzo ułatwia szycie prucie. Bywa i tak, iż cały wieczór spędzamy z rozpruwaczem. To naprawdę świetne narzędzie. Prujkę nabędziecie w każdej pasmanterii. Lamówka – nadzwyczaj przydatna wszelkiej krawcowej.
Miarka. Najfajniejsza to ta pospolita miarka chowana. Na pewno przyda się Wam.

Czy masz zamiar może poddać tę kwestię późniejszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj tekst (https://www.arapneumatik.pl/k-12-przepustnice-klapowe-klapy-armatury-przemyslowej), który publikuje zbliżone zagadnienia.

Do mierzenia nie jedynie siebie co tkaniny. Częstokroć należy skroić dodatkowe odszycie, lamówki, pasy spódnic itp., więc miarka jest obligatoryjnym fragmentem wyprawki każdego kto szyje. Kreda, mydełka.

Jeżeli chcesz, żeby takie artykuły pozostały Ci w pamięci na dłuższy czas, sprawdź witrynę (http://www.promus.katowice.pl/konstrukcje-stalowe/), do której link jest tutaj. Są w tamtym miejscu bardzo analogiczne informacje.

I cokolwiek do zaznaczania zaszewek, punktów, oznaczeń na materiale. Kreda krawiecka, mydełko etc. Znikopis fajna sprawa – rysujesz, a później niknie. Jeżeli szyjesz z marszu to rekomenduję. Warto posiadać białe mydełko i jakieś ciemniejsze by też znaczyć jasne tkaniny. Nożyczek powinniście posiadać dwie pary, jakieś do papieru, a drugie do materiału.

I tymi drugimi nigdy nie tniecie papieru, bo papier tępi nożyczki. I choć moje są istotnie zwykłe to cały czas świetnie radzą sobie z materiałem. Kolejną przydatną rzeczą jest taśma polipropylenowa osiągalna w każdej pasmanterii.
Szycie. Rzeczy, które musisz kupić
Tagi: