Czym jest firma giełdowa oraz czy Techmadex się do wnętrza niej zalicza? Jakie typy spółki bywają notowane na giełdzie? Po co w ogóle istnieje giełda oraz jaka osoba może brać wewnątrz niej udział? Te wszystkie rzeczy i jeszcze bardziej dużo odnajdziesz wewnątrz naszego nowego artykułu!
Przeciwko pozorom słowa „firma giełdowa” nie znajdziemy zbyt prost w sieci.

Bardziej prawdopodobne, że poszukując go znajdziemy słówka „spółka giełdowa”, która to jest tym czego poszukujemy, a która znaczy dokładnie spółkę Akcyjną, notowaną na giełdzie papierków wartościowych.

Czy na stronie (http://www.grupapartner.pl/oferta/uslugi-partner-serwis/remonty-pomp.html) coś Cię zaciekawiło? Masz chęć dowiedzieć się więcej szczegółów na ten temat? Nie ma sprawy. Musisz jedynie najechać na podany link.

Co do pytanka „jakiego typu spółki są notowane na giełdzie?”, odpowiedź przebrzmiewa: Każdego rodzaju. Wszystkie spółki akcyjne mogą się nadawać do wprowadzenia ich do giełdy, jednak bywają one wdrażane po spełnieniu pewnego rodzaju kryteriów, jak choćby na przykład: „wydzierganie” wniosku o wdrożenie akcji do obrotu przeznaczonego na rynku podstawowym lub tak przezywanym równoległym. Jeśli chodzi o pytanko „po co jest giełda?” to odpowiedź zazwyczaj nie bywa jednoznaczna, jednak można ją określić, iż giełda jest dlatego, aby „zapewnić samemu sobie przyszłość”. Jeżeli Państwo nie wierzą w tę konkretną odpowiedź, prosimy zajrzeć do sieci internetowej, gdzie istnieje pełniutko tekścików na wspomniany temacik.

techmadex

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Czytając ten konkretny felieton na pewno zauważyli Państwo, że nie daliśmy odpowiedzi na drugą część zaczynającego pytanka.

to uzupełniamy! Odpowiedzią na wspomniane pytanko bywa: Firma Techmadex jak najbardziej zalicza się do firm (spółek) giełdowych, z tym wyjątkiem, że należy do specyficznej grupki giełd, o nazewnictwie NewConnect, który to jest ryneczkiem akcji GPW.
Firma giełdowa, przeciwko Techmadex – czyli, spółki notowane na giełdzie papierów wartościowych
Tagi: