Decyzja o posiadaniu psa nie należy do łatwych. W końcu prócz plusów jest też sporo obowiązków, odpowiedzialność za zwierzę nawet wtedy gdy wyjeżdżamy na wakacje, jak również kwestie pieniędzy związana z utrzymaniem zwierzaka. Jednak gdy w końcu po burzliwej debacie z członkami rodziny podjęliśmy decyzję o przygarnięciu psa i po pewnym czasie zwierzak jest już w naszym domu, trzeba zająć się jego ułożeniem. Jakie rzeczy są w tresurze bardzo pomocne?

Odpowiednia obroża (kliknij w źródło) jest nieoceniona. Istnieje sporo różnych rodzajów i tylko część z nich

pies

Źródło: http://pixabay.com

służy do ozdoby. Niektóre bowiem to niesamowicie dobre urządzenia wspomagające tresurę. Część z takich akcesoriów polecana jest bardziej osobom doświadczonym, jak obroża elektryczna. Niewprawnie użyta bowiem jest w stanie sprawić psu ból . Dlatego też nie poleca się jej dla psów wrażliwych. Występują różne jej typy. Jedne są mniej a inne bardziej odporne na warunki pogodowe, jak chociażby teletakt. Mogą mieć one różne zasięgi sygnału. Dlatego można dostosować wybór do swoich potrzeb – sprawdzony teletakt. Bardzo powszechne natomiast są kolczatki. Chociaż wzbudzają one niechęć i wywołują oburzenie u niektórych, to tak właściwie to jeden z bezpieczniejszych rodzajów obroży. Jeśli będzie odpowiednio użyta to nie wywoła bólu oraz da doskonałe efekty. Interesującą propozycją może okazać się obroża, która pomaga uporać się z problemem głośno szczekającego psa. Jest to obroża sprayowa, jaka na skutek wibracji krtani szczekającego pupila psika zapachowym sprayem wprost w szczękę i w ten sposób zniechęca do hałasowania.

pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno właściwej smyczy ma duże znaczenie. W sklepach jest duży asortyment, natomiast do szkolenia najbardziej nadają się płócienne oraz nylonowe. Są one lekkie, mało kosztują oraz są poręczne. Długość musi wynosić około 1,8 metra. Grubość natomiast zależy od wielkości czworonoga. Do większych ras powinna ona mieć przynajmniej 1,5 centymetra grubości.

Niektórzy bardzo zachwalają używanie szelek podczas tresury. Jednak ma to sens właściwie przede wszystkim jeśli chodzi o psy małych rozmiarów, które mamy siłę na tego typu szelkach utrzymać. Większe psy bowiem, napierając całym ciałem na szelki mogą sprawić, że nie będziemy mieli tyle siły ażeby utrzymać zwierzaka na smyczy. Natomiast dużą rolę w czasie tresury wciąż odgrywają smakołyki jak i przekąski dla psów. Jest to nagroda po dobrze zrobionym zadaniu.

Chcesz odnaleźć więcej na tej witrynie (https://e-hunter.pl/pl/c/Karmy/23) na publikowany temat? Jeżeli tak, to śmiało kliknij tutaj, a bez dwóch zdań poczujesz satysfakcję.

Wtedy pies będzie kojarzył taką czynność z czymś przyjemnym. Taki system przynosi bardzo dobre rezultaty.

W jaki sposób możemy się posiłkować w czasie tresury psa? Jakie rzeczy mogą być bardzo przydatne?
Tagi: