W Polsce mamy teraz wielu młodych ludzi z wyższym wykształceniem. Sporadycznie mówi się, że w naszej ojczyźnie mamy większą ilość osób z dyplomem, niż w innych państwach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – rzeczywista sytuacja jest odrobinę przesadzona.

W naszym kraju w chwili obecnej mamy około trzydzieści dziewięć procent ludzi z wyższym wykształceniem. Na tle Europy nie jest to nic nadzwyczajnego. W innych państwach może się zdarzyć, że nawet połowa ludności posiada dyplom wyższej uczelni. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

timberworks

Autor: Ghelamco
Źródło: Ghelamco

Mimo to w Polsce również dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż pracowników fizycznych. W naszym kraju nierzadko osoba z dyplomem wyższej uczelni ma dużo mniejsze szanse znalezienia dobrej pracy, niż osoba pracująca fizycznie. Najgorzej jest pośród absolwentów studiów humanistycznych. Bez pracy jest wielu filologów, historyków, socjologów. Jeśli już uda im się dostać pracę, często jest to praca bardzo nisko płatna, często zupełnie nie mająca nic wspólnego z ukończonym kierunkiem studiów.

Wielu filologów pracuje na infolinii, czy w pozostałych branżach tego typu, gdzie niemożliwe jest spełnianie swoich ambitnych planów zawodowych. W takiej sytuacji niemożliwym wykonywanie pracy na najwyższym poziomie. Ludzie w takich sytuacjach z reguły nie lubią swojej pracy. Źródło

Polska jest krajem, gdzie dużo lepiej żyją fachowcy. Wystarczy wyszukać w internecie hasło “praca spawacz” i poczytać jakie są zarobki w w takiej pracy. Spawanie jest nierzadko trudną czynnością, wymagającą dużo cierpliwości. Proces ten polega na stopieniu elementów jakiegoś materiału, aby ponownie części te ze sobą połączyć. W procesie spawania często stosuje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia przestrzeń między spawanymi elementami. Działanie takie wymaga wielu informacji z dziedziny materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnych materiałów. Jest bardzo dużo miejsc, gdzie można nauczyć się spawania. Warto pomyśleć nad zrobieniem takiego kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrze płatną pracę.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna (https://szukasz-pracy.pl/pracownik-przetworni-drobiu/) też z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Pracowników mających konkretny fach w ręku permanentnie poszukuje się na rynku pracy.

Czy warto dziś mieć wyższe wykształcenie?
Tagi: