Aktualnie problemy z odzyskaniem należności stają się coraz bardziej powszechne. Wiele firm w efekcie zwraca się w kierunku opcji, jakie są zdolne zapewnić im nie tylko zwrot, ale przede wszystkim utrzymanie codziennej płynności finansowej.

Pośród coraz powszechniej wybieranych opcji jest faktoring.
Drukarka laserowa Epson AcuLaser C1700

Autor: Epson
Źródło: Epson
Zalety faktoringu są wielopoziomowe. Sam faktoring polega na wykupieniu przez zewnętrzną firmę niespłaconych faktur oraz wypłaceniu przedsiębiorstwa wcześniej ustalonego procentu długu. W rezultacie firma (zobacz drugi próg podatkowy) jest w stanie szybciej odzyskać swoje środki bez konieczności angażowania sądu. Zalety faktoringu cenione są przez ciągle powiększającą się rzeszę dynamicznie postępujących przedsiębiorców. Zróżnicowane przestoje w spłacie za produkty i usługi są nie do przewidzenia, jednak są one perspektywą, z jaką musi liczyć się każda firma. Brak spłaty za duże zamówienie jest zdolny skutecznie ograniczyć pole działania firmy lub niekiedy doprowadzić do bankructwa. Faktoring jest tu skutecznym rozwiązaniem na błyskawiczne uzyskanie chociaż części środków – ustalony procent wykupu nie będzie pokrywał całości kosztów, ale może on sięgać wysokich poziomów – nawet 90%.
kontakt
wydajność

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
Popularnym wariantem faktoringu jest tzw faktoring odwrócony definicja, którego mówi, że zabezpieczeniem jest na przykład polisa ubezpieczeniowa dla nieruchomości (zobacz pożyczki pod zastaw) lub ruchomości przedsiębiorstwa. W przypadku opcji jak faktoring odwrócony definicja specjalnie nie różni się od definicji standardowego faktoringu. Jednak ten model gwarantuje szybsze odzyskanie na powrót wymaganej powszedniej płynności finansowej. Na rynku działa sporo firm zajmujących się faktoringiem.

Znalezienie tej z ofertą, jaka możliwie najlepiej wpisywać się będzie w potrzeby jak i zdolności finansowe danej firmy jest dobrym zabezpieczeniem swojej działalności na przyszłość.
Skuteczne odzyskanie należności od zamawiających przy jednoczesnym braku przestojów w codziennej działalności firmy
Tagi: