Ktokolwiek, kto postanawia zajmować się sprzedażą towarów, albo usług przez dłuższy czas, w sposób profesjonalny i zorganizowany, musi założyć działalność gospodarczą. Działalnością gospodarczą powinno być sprzedawanie książek przez sieć, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie stoiska tymczasowego.

W tych przypadkach zarejestrowanie aktywności to obowiązek. Działalność gospodarczą wolno założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, bądź podpisu elektronicznego.
Założenie firmy nie jest ciężkie, jednak trzeba dokonać parę działań, odwiedzać parę miejsc i to w dobranej kolejności. Zaczynamy od wypełnienia blankietu CEIDG. Rejestracja do ewidencji jest jednocześnie wnioskiem o przyznanie numeru REGON, przyznanie, czy też wskazanie numeru NIP i dobór postaci opodatkowania, oraz zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym blankiecie informuje się także jakiekolwiek zmiany z zakresu podawanych danych. W blankiecie trzeba przekazać typ wykonywanej działalności wedle rejestru PDK.
bezpłatny

Autor: Peter Cartledge
Źródło: http://www.flickr.com
założenie firmy

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
W formularzu CEIDG trzeba wyznaczyć, kto będzie prowadził dokumentację finansową przedsiębiorstwa.

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-angielski/bialystok) tutaj, odnajdziesz tam tego typu informacje.

Jeżeli nie wiemy jeszcze w momencie wypełniania wniosku, z którym biurem księgowym będziemy współpracować, to wybieramy możliwość samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a później własny wpis uaktualniamy.

Jeśli realizowana działalność gospodarcza jest naszym wyłącznym źródłem dochodów, to uzupełniamy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w przypadku, gdy jesteśmy równocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w której zarabiamy powyżej minimalnej pensji krajowej.
Bezproblemowe zarejestrowanie własnej dzałalności
Tagi: