Czy też pamiętasz, iż co poniektóre wersje aut są tak zbudowane, iż do naprawy np. skrzyni przełożeń należy aż wyjąć Silnik? Takowy widok mógłby być naprawdę przerażający dla nieświadomej tego faktu osoby, która odwiedzi przeprowadzającego takową naprawę dźwigni mechanika.
Wszakże jak on w ogóle wyciągnął taki ważący przecież paręset kilogramów silnik? Przecież to zbytnio znaczny ciężar wręcz dla paru osób, jest też wszakże dosyć nieporęczny.

Otóż do wyjęcia motoru spod maski funkcjonuje tak zwana wciągarka łańcuchowa. Jest ona zamocowana do sufitu, posiada bardzo odporny łańcuch, jakiego ogniwa posiadają ok. 1 cm średnicy. Takowy łańcuch jest zakończony wysokojakościowym hakiem, jaki zamocowuje się do specjalnego uchwytu. Sama dźwignica mogłaby być manualna lub elektryczna. W razie dużych obciążeń jest naturalnie używana ta druga wersja. Należałoby także powiedzieć, że ma ona także specjalny hamulec (szeroka oferta), który zabezpiecza towar przed ewentualnym upadkiem. Wszakże kluczowym obowiązkiem takiego hamulca jest ochrona życia oraz zdrowia osób, jakie znajdują się w pobliżu podnoszonego poprzez wciągarkę ładunku.

grzejniki

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
Do czego jeszcze mogłaby posłużyć taka wciągarka łańcuchowa? Jest ona ogólnie używana w portach, gdzie (więcej na tej stronie) służy do przenoszenia palet ze statku na nadbrzeże. Tego typu urządzenie wykorzystuje także tak zwany wielokrążek. Jeśli zostałeś przykładowo posiadaczem warsztatu samochodowego i interesuje Cię takowe narzędzie, być może namyślasz się, w jakim miejscu można by je zakupić. Jeśli tak, to należałoby wiedzieć, że obecnie nie przedstawia to żadnego problemu.

Taką wciągarkę można bowiem kupić w pewnym wirtualnym sklepie, gdzie sprzedawana jest w bardzo ciekawej cenie. Oczywiście jako perfekcyjne narzędzie jest ona oferowana razem z gwarancją na np. 2 lata.
Co to jest wciągarka łańcuchowa, do czego może posłużyć oraz w jakim miejscu ją można kupić?
Tagi: