Wizytówka jest ważnym elementem wizerunku każdego właściciela firmy i nie tylko. Co powinno znaleźć się na profesjonalnej wizytówce? Okazuje się, że wybór nie jest taki prosty jak może sie wydawać, bo na tym niewielkim kartoniku musimy umiejętnie zmieścić informacje dla klientów bądź partnerów biznesowych.

Wizytówka może pełnić wiele funkcji – pozwolić na przedstawienie drugiej osobie, poinformować ją kim jesteśmy, jakie zajmujemy stanowisko, czym zajmuje się nasza firma, jakie umiejętności posiadamy. To jak wygląda wizytówka może mieć spory wpływ na to jak postrzegana jest nasza firma. W związku z tym konieczne jest dobranie wizytówki do wizerunki jaki chcielibyśmy posiadać na rynku.

Czy po przeczytaniu opisywanego tematu masz wątpliwości? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj więcej detali (http://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/katowice.html) w odniesieniu do prezentowanej problematyki.

Można pomyśleć, iż to jedynie zwykła karteczka… ale wybór jest spory, od materiałów, po rozmiary, czcionki oraz metody drukowania.

W dzisiejszych czasach nadal podstawowym tworzywem, z jakiego tworzy się wizytówki jest papier. Może być on gładki lub ozdobny, np. błyszczący. I tu już musimy mieć na uwadze, żeby dostosować rodzaj papieru do tego jak chcemy być postrzegani. Oczywiste jest, iż na przykład prawnik (zobacz http://www.adwokatchojka.pl/rozwody.html) powinien wybrać matowy papier, tak by wzbudzać zaufanie, natomiast kiedy chodzi o wizytówki fryzjerskie możemy wybrać coś bardziej oryginalnego, by podkreślić naszą kreatywność. Można również odejść od papieru na rzecz innego materiału, który kojarzy się z naszą działalnością. Na przykład drewno będzie odpowiednie dla stolarza, a plastik dla przedsiębiorcy produkującego wyroby z plastiku. Taka wizytówka z pewnością będzie ciekawa dla osoby, której zostanie wręczona, a tym samym zostanie lepiej zapamiętana. Innym ważnym wyborem jest dobór czcionki. Współczesna poligrafia daje niemal nieograniczone możliwości co do wyboru kroju pisma, jednak niektóre czcionki nie przystoją w pewnych profesjach i nie można również przesadzać z wyborem. Najlepiej jest ograniczyć się do jednej lub dwóch rodzajów oraz kolorów czcionki.
Robotnik

Autor: Viktor Rosenfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Umiar trzeba także zachować w ilości informacji jakie chcielibyśmy umieścić na na naszej wizytówce. W przypadku klasycznej wizytówki osobistej wystarczy imię i nazwisko oraz dodatkowe informacje kontaktowe. W niektórych przypadkach dobrze jest także umieścić tytuł naukowy.
Z kolei wizytówka firmowa powinna zawierać logo przedsiębiorstwa, imię, nazwisko, stanowisko, informacje kontaktowe, rodzaj działalności oraz adres do strony www, na której znaleźć można pozostałe informacje.

Istotny jest również sposób wyróżnienia informacji, przykładowo jeśli chodzi o wizytówki taxi najbardziej przydatną informacją dla klienta będzie numer telefonu, dlatego warto zaplanować wizytówkę tak, by był on najbardziej widoczny. Z kolei w innych branżach ważniejszy może okazać się adres siedziby, tak by klient mógł trafić do nas bez problemu i skorzystać z naszych usług.
Kilka porad odnośnie projektowania wizytówki
Tagi: