ZUS – czyli po prostu „Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – jest to doskonale znana wszyściutkim instytucja, która to ma możliwość choć najczęściej nie musi nam dopomagać (każdym kto ogląda wiadomości wie o czym tu mowa).

konstrukcje

Autor: Klearchos Kapoutsis
Źródło: http://www.flickr.com
Wewnątrz naszym dzisiejszym felietonie przybliżymy Państwu wysokości sumy ich składek i wszystko co warto na ich temacik wiedzieć – wystarczy, iż do końca odczytacie nasz nowy felieton!

Na początku tekstu musimy po zaznaczać, że informacje na temat składek – poza naszym tekścikiem – odnajdą Państwo także na samej stronce Internetowej ZUS (zobacz wypowiedzenie umowy o pracę druk)-u oraz w innych artykułach tej rzeczy poświęconych. My dzisiaj zbliżymy tylko dane podstawowe, takie jak: jakie są stopy procentowe składek (chodzi tutaj o składki przeznaczone na ubezpieczenie społeczne), oraz ich wysokość. Zaczniemy dziś od zaczynającego z nadmienionych punktu – stópki procentowej.

Podobał Ci się ten artykuł? Więc gorąco zapraszamy (https://tuv.com/poland/pl/certyfikacja-qafp-%28quality-assurance-for-food-products%29.html) do następnych naszych newsów, które będą o podobnej dziedzinie.

Stopa procentowa bywa rozdzielona ze względy na typ składki ubezpieczeniowej, a więc: na ubezpieczenie typu emerytalnego – 19,52%, ubezpieczenia rentowe – osiem procent, ubezpieczenie typu chorobowego – 2,45%, oraz na ubezpieczenie wypadkowe – które wynosi od 0,40% aż do 3,60%.

Jeśli chodzi o drugiego punkciku, którego przezwiemy: wysokość składek zus, to bywa on uzależniony od rodzaju składki, a więc: na ubezpieczenia typu społecznego (które wynosi 812,61 złotych wraz z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym, albo Bez za 749,94 złotych), na ubezpieczenie zdrowotne (z ubezpieczeniem może wynieść 297,28 złotych, a Bez 297,28 złotówek), oraz ostatni typ składki na Fundusz Pracy (który wynosi równocześnie z ubezpieczeniem jak również Bez – 62,67 złotówek).
Wysokość składek ZUS – a więc, wszystko co dobrze jest na ten konkretny temacik wiedzieć
Tagi: