Ceny specjalistycznych usług z sektora: transport i spedycja wyznaczane są na zasadzie stawek tzw. umownych, które mamy prawo negocjować. Możliwe jest także wynegocjowanie stawki ulgowej.

Firmy przewozowe jeżeli chodzi o ceny umowne wyróżniają trzy jej postaci. Mówimy tu o ryczałcie spedycyjnym, cenach czynnościowych a także prowizji spedytorskiej. Ryczałt przewoźnika charakteryzuje się tym, że jest ceną pertraktowaną, która określana jest w chwili zawierania umowy transportowej.

Statki

Źródło: http://sxc.hu/

Charakteryzuje się on tym, że nie ma w nim jakiejkolwiek dokładnej kalkulacji. O jego wysokości decydują takie elementy jak rozmiar przesyłki jak również i jej podatność transportowa jak i zakres dodatkowych funkcji, które są wzięte pod uwagę w czasie przewozu.

Zapewne masz ochotę obejrzeć komentarz spod linku? Jeżeli tak, to fantastycznie. Możliwe, że i Ty będziesz miał ochotę napisać nam swoją opinią.

Ceny czynnościowe zaś są stawkami, które są przydzielone ściśle pewnym zadaniom transportowym. Dlatego też mogą być one taryfowane i po pewnym terminie ich cena bywa, że ulega zmianom. Taryfy stawek czynnościowych bardzo często są ogłaszane przez największe firmy funkcjonujące na rynku spedycyjnym – Zobacz więcej: . W tym przypadku trudno jest usługobiorcom negocjować stawki zlecenia, gdyż jest to nieekonomiczne.

Pociąg

Źródło: http://sxc.hu/

Ostatnim rodzajem cen umownych są prowizje spedytorskie. Są one wdrażane w przypadkach, gdy dochodzi do ujawnienia wartości transakcji handlowej. W takich sytuacjach mówimy o tym, że przewoźnik bierze czynny udział w całej operacji gospodarczej. Wtedy to jego prowizja w znacznym stopniu zależy do tego jak przebiegł cały proces transportu. W takiej sytuacji jego motywacja jest jeszcze większa, i dzięki temu to przykłada on wiele więcej starań do tego, ażeby cały proces przebiegł sprawnie oraz bez żadnych kłopotów.

Dobre firmy spedycyjne w naszym kraju mają dość duże perspektywy. Bierze się to z uwarunkowania Polski. Nasz kraj znajduje się w centrum Europy. Powoduje to, że może bez obawy odgrywać funkcję pośrednika pomiędzy państwami Europy Zachodniej, a państwami Wschodniej europy. Nasz kraj ma ku temu największe predyspozycje, ponieważ jest największym a także najbardziej zaludnionym krajem Europy Środkowo-Wschodniej. Firmy spedycyjne już dziś doskonale wykorzystują swoje możliwości w tejże kwestii.

Transportujemy towary
Tagi: