Liceum czy technikum kończy pewien etap uczenia się, po jakim młode osoby decydują, co chcą robić w życiu dalej. Część z nich zdecyduje się na studia wyższe, inni rozpoczną zawodową pracę i skończą naukę. Jednak często okazuje się, że ktoś nie wybiera się na studia, a jednocześnie zdecyduje się nauczyć nowego zawodu albo poszerzyć swoje kompetencje.

nauka dorosłych

Autor: Col Ford and Natasha de Vere
Źródło: http://www.flickr.com
Dla takich właśnie osób swoją ofertę co roku przygotowują szkoły policealne Wrocław – . Ich podstawowym celem jest zawsze odpowiednie przygotowanie uczniów do wykonywania określonego zawodu. Nauka przeważnie trwa dwa lata, podczas których uczniowie dokładnie poznają podstawy teoretyczne z danego zagadnienia, a dodatkowo mają sporo praktycznych zajęć, dzięki jakim zyskają umiejętności konieczne w przyszłym zawodzie. Każdy tego typu kurs kończy się odpowiednim egzaminem, po zdaniu którego absolwent dostaje specjalny dyplom który go będzie upoważniał do wykonywania zdobytego zawodu. Dzięki takim szkołom policealnym wiele młodych osób ma szansę na zdobycie ciekawej, dobrze płatnej pracy.

Autor: iStockphoto.com

Jednym z wybieranych częściej kursów w szkołach policealnych jest medyczny opiekun. Najczęściej kurs (zobacz kurs menedżera) w tym zawodzie trwa dwa semestry i kończy się państwowym egzaminem, który upoważnia do wykonywania zawodu we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W zakres kursu wchodzi medyczna opieka osób chorych i starszych, ale dodatkowo język migowy i jakiś wybrany język obcy.

Praktyki odbywają się przeważnie w szpitalach i zakładach opiekuńczo-leczniczych, podczas nich uczniowie uczą się pomagać chorym w zakresie podstawowych czynności życiowych i zapoznają się z metodami i technikami radzenia sobie w często spotykanych sytuacjach. Opieka medyczna przeważnie będzie się wiązać z pomocą osobom starszym, tak więc po przebytym szkoleniu opiekun osoby starszej Wrocław na pewno da sobie radę z pracą (zobacz odliczenia składek ZUS) przy osobach w podeszłym wieku. Ludzie mający taki zawód mogą pracować w szpitalach i zakładach opiekuńczych, wiele z nich chętnie się także decyduje na samodzielne opiekowanie się nad pacjentami w ich mieszkaniach.
Jakie możliwości są po ukończeniu liceum, jaką propozycję mają dla młodych ludzi policealne szkoły
Tagi: