W Polsce jest jeszcze niewiele dróg szybkiego ruchu, po których można poruszać się z trochę większymi prędkościami. Tak jak ma to miejsce u naszych położonych na zachodzie sąsiadów. Tam drogi są w o dużo lepszym stanie niżeli u nas oraz jazda samochodem po nich to czysta radość.

kamień

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Szkoda, że w Polsce jest tego typu dróg wciąż za mało.
image - sprzęt

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Jezdnia to część drogi, jaka przeznaczona jest do ruchu aut. Może ona być złożona z jedynego albo paru pasów ruchu. naturalnie najlepsza jest jezdnia, która posiada parę pasów ruchu. Wtedy ci, jakim się spieszy mogliby lewym pasem wyprzedzić tych, co jadą zgodnie z przepisami. Te wielopasmowe jezdnie są w należącym do nas kraju dobrej klasy oraz przejażdżka po nich nie sprawia żadnego problemu. Należy wyłącznie uważać na patrole policji, aby nie złapali nas za przekroczenie szybkości na takiej drodze. Wszystko jest zależne od jakości należącego do nas auta oraz od jego zdolności. Często na niezłej nawierzchni nie czujemy prędkości, którą akurat osiągnęliśmy.
Absolwenci, studia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Dowolna jezdnia – przejdź dalej – czy to jednopasmowa czy też np. trzypasmowa powinna mieć pobocze.

Jeśli spodobał Ci się prezentowany wpis, kliknij ten link – niewątpliwie też warto zobaczyć tutaj (https://isl.pl/) jeszcze jeden ciekawy post!

Wtenczas pieszy ma którędy iść oraz nie ma niebezpieczeństwa wypadku. No chyba, że znajdzie się jakikolwiek śmiałek, który będzie wyprzedzał na tzw. trzeciego. Wtenczas to już kwestia policji i takowy śmiałek mógłby rozstać się z prawem jazdy. Lecz nie trzeba widzieć okoliczności tak źle.

Należy radować się, iż w Polsce także doczekaliśmy się wielu pięknych jezdni i moglibyśmy bez kłopotu podróżować samochodem wręcz bardzo daleko. I nieważne czy też pojazd jest nowy czy też starszy, ważne, iż posiadamy dobre drogi, którymi możemy się poruszać.
Co to jest jezdnia oraz które samochody mogą się po niej poruszać?
Tagi: