Czy wiesz, do której osoby należałoby się zwrócić, kiedy nie umiesz znaleźć się w gąszczu różnorodnych złożonych zapisów skarbowych? Wymóg płacenia opłat tyczy się wszelakiego Polaka, także posiadaczy różnych spółek.

fence

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
eksperci

Autor: Katie Lips
Źródło: http://www.flickr.com
W niniejszym przypadku cała sprawa jest naturalnie w większym stopniu zawiła niż w przypadku persony prywatnej. W grę wnikają często albowiem takowe np. kwestie jak te powiązane z koniecznością płacenia podatków również za swoich pracowników. Kto mógłby pomóc nam w rozstrzygnięciu tego typu zawiłych materii? Otóż jest to reprezentant tak zwanego wolnego fachu, zatem członek personelu firmy, który funkcjonuje w takiej dziedzinie jak doradztwo podatkowe. Aby wykonywać taki fach nie można by po prostu otworzyć agencji oraz ogłosić się takim doradcą. Mogłyby nim zostać tylko osoby dodane na prowadzoną przez Krajową Radę Doradztwa Podatkowego listę, prawnicy oraz radcy prawni i persony prawne dodane do prowadzonego przez ministra rejestru ludzi kompetentnych do wykonywania takiego zawodu.
Ażeby zdołać albowiem oferować takie świadczenia, taki doradca (polecamy forsel) zobowiązany jest albowiem do zdania szczególnego testu rządowego. Składa się on z części pisemnej oraz ustnej. W wypadku konieczności ponownego podejścia do tego typu testu, można by to zrobić dopiero po upłynięciu 3 miesięcy.

Warto także nadmienić, że na osobie, która wykonuje takowy fach jak doradztwo podatkowe ciąży np. obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na opisywany temat, poczytaj tu (http://certificator.eu/en/certification/gost-r.html) nas, a na pewno odnajdziesz ciekawe fakty.

Warto również nadmienić, iż istnieje porównanie bezkonkurencyjnych doradców skarbowych.

Kto mógłby proponować w Polsce usługi z zakresu doradztwa podatkowego?
Tagi: