Rynek pracy podlega notorycznym przeistoczeniom wynikającym między innymi ze zmian demograficznych dokonujących się w społeczeństwie, z dynamicznego rozwoju nowych technik oraz umiędzynarodowienia działalności ekonomicznej.

Elementy te formują zawody przyszłości – zajęcia, jakich przedstawiciele będą poszukiwani oraz cenieni na rynku pracy. Dostosowanie ścieżki edukacji do wymagań rynku w dużym stopniu zwiększa szanse na odnalezienie przez absolwenta uczelni zajęcia w wyuczonym fachu. Chlebodawcy zgłaszają zapotrzebowanie zwłaszcza na wysoko wykwalifikowanych ekspertów. Pierwszym krokiem, by osiągnąć taki status jest wybór właściwego kierunku studiów, jaki pomoże uzyskać zawód z przyszłością. Branże, w jakich notuje się wysokie zapotrzebowanie na pracowników, to m.in.: branża IT, szczególnie programowanie, sektor ekonomiczny, branża e-marketingu. W szczególności w specjalności IT mamy do czynienia z tak zwanym rynkiem kandydata, co znaczy, iż popyt na pracowników przekracza ich podaż.

Jeżeli Twoim planem na dzisiaj jest wytypowanie następnego tak niebanalnego materiału jak ten, to stanowczo zalecamy tę ofertę. Przemyśl to – ona przypadnie Ci do gustu.

Inne zawody z tzw. przyszłością to coach a także pedagog ludzi starszych. Poza umysłowymi pracownikami określonych specjalizacji, brak także wykwalifikowanych fizycznych pracowników: mechaników bądź spawaczy. Podług raportów ilustrujących sytuację na lokalnym rynku pracy, będą oni jednymi z częściej poszukiwanych fachowców.

obowiązki

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Już dzisiaj pracodawcy sygnalizują zapotrzebowanie na fachowców od spraw ekonomicznych, co wynika m.in. z coraz to węższych specjalizacji w tej branży.

Jak akcentują znawcy rynku, znalezienie dobrego finansisty jest trudnym zadaniem. Równocześnie są oni wysoce wynagradzani, dlatego jest to również praca z przyszłością.
Który fach wybrać?
Tagi: