Dobra jakościowo gaśnica to zarówno niezbędna forma ochrony dla nas samych i dla naszych najbliższych – nie ważne, czy mamy taką w domu, czy wewnątrz samochodzie, przenigdy nie jest oczywiste, kiedy ma możliwość się przydać, gdyż jak to mówią „przenigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć”.

Jednakże każdy posiadacz gaśnicy winien mieć pojęcie o niewiarygodnie istotnej rzeczy – wie o niej każdziutki kierujący pojazdem, podczas kiedy ktoś, kto posiada ją tylko wewnątrz domu, i przenigdy nie posiadał nawet podstawowego przeszkolenia związanego z ich znajomością, ma możliwość w ogóle o niej nie wiedzieć…
catering

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Gaśnica to rzecz, która to wbrew pozorom nie bywa trudna w obsłudze, jednakże musi być – i tutaj mocno zaznaczamy: MUSI – posiadać ważną licencję, a by takową posiadać, gaśnica musi przynajmniej raz do roczku zostać poddana konserwacji i przeglądowi, który to jest zgodny wraz z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Administracji. W skrócie takie „zabiegi” nazywamy po prostu przeglądem gaśnic.

Zaciekawił Cię ten tekst? Kliknij i sprawdź program do rozliczeń rocznych koniecznie, tutaj znajduje się coś, co prawdopodobnie również jest wartościowe.

Przegląd gaśnicy musi być tak naprawdę zgodny z tak nazywanymi „Polskimi Normami” a także samiutkimi instrukcjami zawartymi od producentów konkretnego, posiadającego przez nas samych modelu. Jednak jak osoba ma możliwość zrobić nam takiego rodzaju przegląd i konserwację? Odpowiedź na to nie bywa tak łatwa, jakby to się miało możliwość wydawać. Zazwyczaj zdaje nam się, iż do wszyściutkiego są jakiegoś typu specjaliści i to ich poszukujemy, by pozbyć się wielu problemików.

Tymczasem sprawa z gaśnicami w ten sposób nie wygląda, gdyż tak naprawdę wewnątrz Polsce nie istnieje ktoś taki jak „konserwator gaśnic”. Więc kto nam pomoże? Otóż przegląd jak to się okazuje mamy możliwość zrobić sami – wystarczy przejść małe przeszkolenie, by wiedzieć co i jak uczynić.
Kontrola gaśnicy – czyli, kolejny temacik z rodzaju „co dobrze jest na ten dokładny temacik mieć pojęcie?”
Tagi: