falgi

Autor: Pawel Kabanski
Źródło: http://www.flickr.com
Unia Europejska dostała w tym roku pokojową nagrodę Nobla. Niektórzy twierdzili, że sławne wyróżnienie zostało przyznane niesprawiedliwie. Takie zastrzeżenia są mocno nietrafione, gdyż o zasługach tej unii międzynarodowej zaświadcza fakt, że nasz kontynent w zasadzie jest wolny od wojen (nie licząc małych krajów półwyspu bałkańskiego, ale one do UE nie należą). Oto trzy państwa, które w ciągu dwóch minionych stuleci stoczyły między sobą dużo katastrofalnych wojen, zaczęły ze sobą kooperować.

Szczegółowe wiadomości na podany w naszym tekście są Ci niezbędne? Bez paniki. Wejdź w podany link i wszelkie inne wątki tu (https://poznan.optitaxi.pl/obsluga-taxi-dla-firm-Poznan) wyszukasz. Zapraszamy!

Dzieje się tak z kilku przyczyn.

Primo, administracja zniwelowała ideologiczne rządy. Teraz w cenie są technokratyczne organy władzy. Secundo, zjednoczenie polityczne zostało wspierane przez zwiększanie współpracy ekonomicznej.

Tertio, biedniejsze państwa członkowskie są finansowane przez bogatszych członków. To bardzo ważne zjawisko, ponieważ większość konfliktów miało podłoże w sprawach ekonomicznych właśnie. To znany fakt, że w biednym państwie łatwiej o wybuch poglądów szowinistycznych i konfrontacyjnych. A zdewastowana po II Wojnie Światowej Europa była zagrożona eksplozją trzeciego konfliktu, ponieważ finanse publiczne krajów były wyczerpane przez zbrojenia.

Fundusze Unijne odgrywają fundamentalną rolę w wyrównywaniu dysproporcji pomiędzy państwami członkowskimi. Składają się z trzech odrębnych funduszy: Europejskiego Funduszu Społecznego, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu spójności.

Europejski Fundusz Społeczny to generalnie 10 procent wydatków budżetu Unii Europejskiej. Dokłada do wielu projektów, które może wysunąć rząd państwowy, samorząd terytorialny lub inne instytucje władzy.

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego dofinansowuje dużo dziedzin rozwoju. Do obszaru jego oddziaływania zalicza się między innymi: gospodarka przestrzenna, rozwój techniczny i badania naukowe.

FS to instrument finansowy, który wspiera państwa, które właśnie dostały się do Unii Europejskiej, aby Produkt Krajowy Brutto zrównał się ze normą generalną. Obrazowo: Polska otrzymała w czasie 3 lat od dnia dołączenia ponad cztery miliardy euro. badania (więcej informacji)

Informator dla samorządowców
Tagi: