Masz własną firmę oraz pragniesz, ażeby była ona najlepsza na rynku, lecz cały czas coś ci nie wychodzi? Kłopot może leżeć w wewnętrznej strukturze twojego przedsiębiorstwa, niewykwalifikowanej kadrze nadzorującej bądź trwonieniu czasu np. na spotkania biznesowe.

oszczędności

Autor: Brian Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Z ankiet wynika, iż około 27% firm posiada nieodpowiednio przygotowaną menadżerską kadrę. To odbija się wpierw na pracobiorcach, jacy tracą motywację do pracy oraz częściej ją rzucają. Taki team nie jest również zorientowany w strategicznych celach jednostki. Aż co czwarta analizowana firma stwierdziła, że ma kłopoty z zespołową pracą. Poza tym biznesmeni jako ważne ograniczenia wzrostu wymienili niewłaściwe zarządzanie czasem pracy bądź trwonienie go na tzw. gaszenie koce gaśnicze warszawa pożarów a także spotkania firmowe.

Polskie przedsiębiorstwa nie są dosyć rozwinięte. Jest to czasami efekt kiepskiej kultury organizacyjnej. W efekcie firma odnotowuje jedynie wzrost przychodów, natomiast nie intrat.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej zarządzanie talentami na prezentowany temat – informacje okażą się zapewne niezwykle fascynujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Firmy konkurują niższymi opłatami jak też powiększają skalę swej działalności, jednakże z drugiej strony ciągle zmagają się ze stagnacją struktury kierowania a także wypaleniem pracowników. Szukanie łatwych rozwiązań oraz pogoń za zwiększaniem ilości klientów często nie przełożą się na skuteczność prowadzonego interesu. Przedsiębiorstwa muszą zmieniać swoją organizacyjną strukturę. Pracownicy muszą być świadomi bieżącej sytuacji w firmie i prowadzonych przez nie działalności, aby mogli czynnie uczestniczyć w rozwoju biznesu.

Zmiana myślenia pracowników, ich związek z przedsiębiorstwem oraz doinformowanie sprawią, iż cele organizacji realizowane będą bardziej efektywnie. Jeśli problemy przedsiębiorstwa są faktycznie poważne, warto odszukać kancelarię prawniczą dla której likwidacja spółek jest tematem świetnie znanym.
Twoje przedsiębiorstwo nie daje zysków? Co robić?
Tagi: