klimatyzator

Autor: FUJIAIRE
Źródło: FUJIAIRE

Lato w Polsce, a szczególnie dwa letnie miesiące roku – czerwiec i lipiec, to okres najwyższych upałów. Temperatury wtedy dochodzą do aż trzydziestu pięciu stopni Celsjusza, co nie jest sytuacją komfortową dla wszystkich mieszkańców naszego wspaniałego kraju. Równocześnie z rozwojem technologicznym i cywilizacyjnym, coraz większa część mieszkańców decyduje się na zwiększenie swojego komfortu życia w lecie, poprzez instalację klimatyzatora we własnym mieszkaniu czy biurze.

Jakie klimatyzatory wolą polscy pracodawcy?
Z najnowszych badań tendencji konsumenckich wynika, że polscy przedsiębiorcy kupują w okresie letnim w klimatyzatory przenośne. Ten wybór jest widocznie spowodowany mobilnością tych urządzeń w porównaniu do klimatyzatorów stacjonarnych, co wpływa na łatwość ich transportu i potencjalnego powtórnego montażu w kolejnym miejscu prowadzenia pracy. Wymagania odpowiedniego schłodzenia pomieszczenia w którym pracują pracownicy nakłada na pracodawców również kodeks pracy.

W które klimatyzatory – przejdź po tym linku – inwestują klienci indywidualni?
Zamożniejsi Polacy, mieszkający głównie duże miasta montują w swoich domach przede wszystkim klimatyzatory stacjonarne. Wybór ich jest oczywisty, ze względu na zdecydowanie wyższą sprawność tych klimatyzatorów w porównaniu z przenośnymi. Kolejnym ich atutem jest, w rozliczeniu rocznym, niższe zużycie prądu i niższą awaryjność, aniżeli niedrogich klimatyzatorów przenośnych. Często także możemy znaleźć oferty sprzedaży nowo wybudowanych domów, gdzie takie klimatyzatory są od razu preinstalowane. Bogatsi kupcy nieruchomości zwracają uwagę na takie niestandardowe udogodnienia.

Wybierz optymalny klimatyzator dla siebie
Przed wyborem klimatyzatora do swojego domu lub biura, trzeba przede wszystkim sprawdzić jego tabliczkę znamionową. Tam napisane są informacje o energii elektrycznej, jaką maszyna czerpie z sieci. W ten sposób możemy szybko obliczyć przeciętne zużycie prądu i zdecydować się na kupno klimatyzatora droższego, jednak w perspektywie kolejnych lat bardziej energooszczędnego. Pierwszeństwo w oszczędzaniu energii wiodą klimatyzatory kasetonowe, budowane w klasie energetycznej A. Taki klimatyzator kasetonowy jest jednocześnie wielofunkcyjny, bowiem dzięki technologii inwertera, posiada zarazem funkcję grzania i chłodzenia.

W końcowym rozrachunku, wybór klimatyzatora będzie również zależał od przestrzeni jaką pragniemy ochłodzić lub ogrzać, oraz od budżetu, jakim dysponujemy. Zachęcam jednak wszystkich do szerokiego zbadania tematu przed podjęciem decyzji.

Idealny klimatyzator