Dzięki rozwojowi technologii pomiarowych obecnie w różnorodnych dziedzinach przemysłu używane są specjalistyczne elementy elektroniczne. Gdzie by nie spojrzeć, wszystkie procesy planowane są przy pomocy komputerów, wszystkie urządzenia oparte o bardzo dokładne czujniki. Elementy elektroniczne wykorzystywane są w przemyśle ciężkim, w badaniach fizycznych, w automatyce i wielu innych dziedzinach. Proste a doskonałe

Akumulatorowa kamera inspekcyjna GOS 10,8 V LI Professional

Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Powinniśmy jednakże pamiętać, że te idealne, elektroniczne urządzenia czasem zbudowane są z wykorzystaniem dość prostych elementów. Przykładem może być termopara (dostępna: . To nieskomplikowany element składający się z dwóch różnych materiałów, a wykorzystywany do bardzo precyzyjnego pomiaru temperatury. Zaletą tego elementu jest niezwykle szerokie spektrum pomiaru. Zależnie od typu wykorzystanych materiałów można dokonywać pomiarów od minus 200 stopni do plus 2200. Oczywiście z dokładnością do kilku stopni, co jest bardzo ważne choćby w automatyce gazowej.

Innymi specjalistycznymi elementami są dostępne Przetworniki temperatury , przy pomocy którego możemy dokonać zamiany wyniku pomiaru temperatury na wartość prądu. Naturalnie, to niezwykle ogólny opis, typów tych urządzeń jest bardzo wiele i używa się ich w bardzo wielu układach.

Czy po przeczytaniu publikowanego tekstu udało Ci się wywnioskować coś ciekawego? Jeśli tak, to zobacz pozostałe informacje tu (http://alpaki.pl/sprzedaz-alpak,6) – z pewnością pochłoną Cię kompletnie.

Tak właściwie wiele z nich znajdziemy wokół siebie.

Gdzie nie spojrzysz – technologieWysoce specjalistyczne części można znaleźć choćby w kotłach gazowych używanych do centralnego ogrzewania. Wszystkie gałęzie automatyki oparte są na tego typu elementach.

Postęp technologii następuje w zastraszającym tempie. Wróży to doskonałą przyszłość dla przemysłu. Wielu ludzi martwi się o to, że na pewnym etapie, przy takim tempie w jakim rozwija się oprogramowanie i aparatura, wszystkich pracowników przemysłu zastąpią komputery. Nie ma jednak żadnych podstaw do takiego rodzaju zmartwień. Żaden komputer nie będzie działał, bez odpowiednio wykształconego człowieka. Przejęcie kontroli przez sztuczną inteligencję raczej nam nie zagraża. Za to zmodernizowanie przemysłu na pewno przysłuży się stanowi gospodarki, ponieważ doprowadzić może do tworzenia nowych miejsc pracy.

Technologia wokół nas
Tagi: