Etykieciarki są to jedne z takich urządzeń, wykorzystywanych na fabrycznych liniach transportowych. Umożliwiają one pieczętowanie pustych flaszek, prostokątnych bądź kwadratowych pojemników metalowych, z PCV, puszek a także pudeł kartonowych.
Zależnie od wymogów odbiorcy sprzedawcy polecają obrotowe etykieciarki, rotacyjne oraz liniowe, jakie wykorzystują w trakcie etykietowania klajster topliwy jak też klajster na zimno.

Następny pomocny rynsztunek to tzw. paletyzatory jakie umożliwiają paletyzację wyrobów czy też rozlokowanie ich warstw na paletach. Paletyzatory wykorzystywane są do kartonów, skrzyń, paczek w folii obkurczającej albo toreb o przeróżnych wielkościach i z przeróżnych materiałów. Przewożone artykuły oddziela się jeden od drugiego i układa w warstwę stawianą na palecie.
katalog

Autor: SLAC National Accelerator Laboratory
Źródło: http://www.flickr.com

Wytwórcy oferują też tak zwane depaletyzatory umożliwiające nakładanie, przesuwanie i wznoszenie całych palet towarów, między innymi: pojemników o rozmaitej wielkości a także kształcie, szklanych butelek oraz butelek (na tej stronie) w rodzaju PET, kartonów, puszek i pozostałych. Depaletyzatory mogą pracować całkiem z automatu po dodaniu odpowiednich przyrządów co umożliwia zautomatyzowanie wszelkich faz cyklu produkcyjnego. Wytwórcy mają w ofercie też maszyny rozlewnicze pozwalające na płukanie, wypełnianie jak też zamykanie butelek szklanych a także butelek typu PET.

Budowa maszyn, jednakowo jak każdy fragment, mający kontakt z płynem skonstruowane są z nierdzewnej stali, z kolei pozostałe fragmenty mające kontakt z wyrobem posiadają atesty na pracę w spożywczym przemyśle.
Przyrządu wykorzystywane na fabrycznych liniach transportowych
Tagi: