Polskie prawo podatkowe nie pozostawia najmniejszych nawet wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym pracował legalnie i osiągał dochód ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe. Odnosi się to nawet do tych osób, które zarobiły tak zwaną kwotę wolną od podatku. One też muszą złożyć w Urzędzie Skarbowym właściwy formularz PIT. Teraz dobrze jest pamiętać, że można to zrobić przez Internet.

obliczanie podatków

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Rozlicz PIT przez Internet to hasło, które przeczytać można coraz częściej. Prezentują je same urzędy skarbowe oraz Ministerstwo Finansów, które motywuje do tego, aby rozliczać się z Urzędem Skarbowym właśnie za pośrednictwem Internetu. Rozlicz PIT (zobacz pit odliczenie internetu) przez Internet to hasło, które zobaczyć można w Internecie, gazetach, a nawet telewizji. Pozwala na to program PIT, który ściągnąć można całkowicie za darmo z Internetu. Program PIT to prosta aplikacja, która nie potrzebuje nawet wiele miejsca na dysku twardym komputera. Jest nieskomplikowana w obsłudze, przez co upora się z nią każdy. Dobrze jest pamiętać, że rozliczenie z fiskusem przez Internet pozwala zaoszczędzić czas. Aby to zrobić, nie trzeba nawet ruszać się z domu. Wszystko załatwiamy za pomocą komputera podłączonego do Internetu. Możemy nawet popijać naszą ulubioną kawę bądź herbatę. Dzięki temu proces rozliczenia z fiskusem staje się dużo prostszy i nie wiąże się z tak wielkim stresem. Tutaj dowiesz się o tym jeszcze więcej: zobacz więcej.

finanse

Autor: Francisco Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną pojawiło się w Polsce kilka lat temu. Na początku Polacy podeszli do niego bardzo nieufnie.Bano się przecieku danych uzupełnianych w formularzu oraz tego, że PIT koniec końców do Urzędu Skarbowego nie trafi. Prowadzona dość intensywnie kampania pokazała jednak, że wszystkie obawy nie mają żadnych podstaw. Całe rozliczenie jest bezpieczne i nie wiąże się z małym nawet ryzykiem. Co więcej, program sprawdza, czy podatnik w formularzu nie zrobił błędów. Jeśli takie stwierdzi, PIT będzie odesłany – więcej o tym na tej stronie. Dzięki temu każdy, kto postawił na rozliczenie z Urzędem Skarbowym za pośrednictwem globalnej sieci komputerowej może być pewny, czy w jego formularzu PIT nie znajdują się żadne błędy. Wszystko załatwia się więc nie tylko błyskawicznie, ale również bezpiecznie pod względem bezbłędności zeznania.

Uzyskujesz dochód? Nie zapomnij o rozliczeniu z Urzędem Skarbowym
Tagi: