Na początku następnego roku każdy podatnik będzie zmuszony do rozliczenia się z tego ubiegłego. Czy Państwo ciągle rozważają czy rozliczanie PIT przez internet w 2014 to dobra decyzja? Gdy są, co do tego wątpliwości, to postaramy się przedstawić ten temat i przestawić korzyści z tego płynące.


W szczególności czas.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Aplikacja (czy to online czy offline) do wypełniania oświadczenia podatkowego jest tak wykonana by maksymalnie uprzystępnić cały proces podatnikowi. Inicjatorzy aplikacji posiadają świadomość, iż pospolity Kowalski nie musi się znać na prawie podatkowym, dlatego też z takim właśnie założeniem aplikacja została wykonana. Każdy z nas może do niej zasiąść i krok po kroku wprowadzać do niej dane. Nasamprzód dane osobowe, później dochody, następnie przypuszczalne zniżki i przekazanie jednego procentu podatku. Finał. Formularz zapisujemy i drukujemy a potem wysyłam. Cała akcja związana z rozliczeniem może potrwać nawet dziesięć minut. Czy to nie wystarczy aby podjąć decyzję o rozliczeniu online?
Kiedy czas procesu jeszcze Was nie przekonuje to wspomnijmy o kosztach. Pit (zobacz wysłanie pitu przez internet) o przez internetową aplikację jest totalnie darmowe, każdy z nas może zabrać się za wprowadzanie danych w przeciągu kilku chwil bez uiszczania opłat.

Jeżeli mają Państwo jakieś skomplikowane rozliczenia to istnieje opcja rozliczenia się razem z księgowym za nieznaczną opłatą (ten link), jednak najczęściej rozliczenia są na tyle nietrudne, że podatnik nie będzie musiał za nic płacić.
Więc wspomniany już wcześniej Kowalski oszczędza swój cenny czas i finanse kiedy rozlicza się z podatków online. Czy to wystarczy aby podjąć decyzję?
Atuty z rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych drogą internetową
Tagi: