Design i jakość jak też funkcjonalność – to mariaż cech, którymi możemy określić anodowanie jako strategię obróbki powierzchniowej.
W wyniku owego postępowania aluminium zyskuje własności dekoracyjne i użytkowe, z tej przyczyny coraz to nagminniej oraz szerzej jest stosowane w przemyśle, natomiast ilość anodowanych wyrobów bez ustanku wzrasta.

Procesem anodowania, nazywanego również eloksalacją, nazywa się generowanie warstewki tlenku na nawierzchni metalu, co oddziałuje na jego niezmienność, odporność na rdzewienie i mechaniczne uszkodzenia. Ten typ obróbki ma kluczowe znaczenie wyjątkowo w produkcji komponentów aluminiowych – nawierzchnia surowego aluminium jest dosyć wrażliwa, natomiast z biegiem czasu staje się szara oraz matowa. Dzięki anodowaniu na powierzchni (www.anover.pl/) powstaje powłoka, jaka uodparnia element na czynniki zewnętrzne (nawet tak agresywne jak promienie UV), opóźnia jego starzenie i przez to, przedłuża czas jego eksploatacji.

Czy masz ochotę na nowe równie interesujące artykuły? Jeśli tak, to śpieszymy Cię poinstruować – kliknij, zobacz, sprawdź tutaj dużo więcej.

Poza atrybutami ochronnymi, warto zwracać uwagę na materie estetyczne: anodowana nawierzchnia nie zatrzymuje brudu, odznacza się trwałą barwą jak też poblaskiem, a przy tym pozostaje miła w dotyku.

anodowanie aluminium śląskie

Autor: kreetube
Źródło: http://www.flickr.com
Warstewka anodowana jest nietoksyczna a także chemicznie stabilna, zaś koszt jej wybarwienia jest niższy od kosztu malowania proszkowego. Należy również podkreślić, że trwałość warstewki anodowanej na temperaturę jest jednakowa jak metalu chronionego – i w przypadku aluminium będzie równa punktowi topnienia aluminium.

Takich właściwości temperaturowych nie ma żadna osiągalna na rynku farbka. Jeśli idzie o anodowanie aluminium śląskie jest rejonem w którym wiele firm trudni się tym właśnie działaniem.
Wytrzymałość oraz ładny wygląd, zatem możliwości wypływające z anodowania aluminium
Tagi: