Design i jakość jak też funkcjonalność – to mariaż cech, którymi możemy określić anodowanie jako strategię obróbki powierzchniowej.
W wyniku owego postępowania aluminium zyskuje własności dekoracyjne i użytkowe, z tej przyczyny coraz to nagminniej oraz szerzej jest stosowane w przemyśle, natomiast ilość anodowanych wyrobów bez ustanku wzrasta.

Procesem anodowania, nazywanego również eloksalacją, nazywa się generowanie warstewki tlenku na nawierzchni metalu, co oddziałuje na jego niezmienność, odporność na rdzewienie i mechaniczne uszkodzenia. Ten typ obróbki ma kluczowe znaczenie wyjątkowo w produkcji komponentów aluminiowych – nawierzchnia surowego aluminium jest dosyć wrażliwa, natomiast z biegiem czasu staje się szara oraz matowa. Dzięki anodowaniu na powierzchni aluminium powstaje powłoka, jaka uodparnia element na czynniki zewnętrzne (nawet tak agresywne jak promienie UV), opóźnia jego starzenie i przez to, przedłuża czas jego eksploatacji.

Czy masz ochotę na nowe równie interesujące artykuły? Jeśli tak, to śpieszymy Cię poinstruować – kliknij, zobacz, sprawdź tutaj dużo więcej.

Poza atrybutami ochronnymi, warto zwracać uwagę na materie estetyczne: anodowana nawierzchnia nie zatrzymuje brudu, odznacza się trwałą barwą jak też poblaskiem, a przy tym pozostaje miła w dotyku.

anodowanie aluminium śląskie

Autor: kreetube
Źródło: http://www.flickr.com
Warstewka anodowana jest nietoksyczna a także chemicznie stabilna, zaś koszt jej wybarwienia jest niższy od kosztu malowania proszkowego. Należy również podkreślić, że trwałość warstewki anodowanej na temperaturę jest jednakowa jak metalu chronionego – i w przypadku aluminium będzie równa punktowi topnienia aluminium.

Takich właściwości temperaturowych nie ma żadna osiągalna na rynku farbka.

Zaciekawił Cię taki niebanalny artykuł? Jeżeli tak, poza tym zajrzyj koniecznie na tekst, który został umieszczony tutaj – on też wzbudzi twoją ciekawość!

Jeśli idzie o anodowanie aluminium śląskie jest rejonem w którym wiele firm trudni się tym właśnie działaniem.

Wytrzymałość oraz ładny wygląd, zatem możliwości wypływające z anodowania aluminium
Tagi: