W czasach, kiedy przykładamy znaczną wagę do zdrowego stylu życia, dobrze byłoby wspomnieć o korzyściach płynących ze spożywania bakalii. Szczególnie, jeżeli te Produkty pochodziłyby wprost z naszego ogrodu.
Dary natury takie jak jarzyny, zioła czy owoce moglibyśmy przecież przygotować samodzielnie.

suszarnia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W tym czasie będziemy posiadali gwarancję, że nie będą zawierały jakichkolwiek chemikaliów.

Jeżeli masz chęć odkryć jeszcze inne dane na opublikowany tutaj temat, zobacz ten link, a bez dwóch zdań on również okaże się dla Ciebie szczególny!

Najlepszym wyjściem jest własna suszarnia owoców. Powinna ona posiadać własne palenisko, płytę z kamienia, ruszt oraz komin. W praktyce ogień (afg.poznan.pl/oferta/systemy-odciec-ogniowych/29/afg-2-centrala-bram-i-drzwi-ppoz) rozgrzewa kamienną płytę, która potem w ciągu wielu godzin wydziela ciepło do komory, w której rozkłada się na rusztach wszystkie warzywa czy też odmienne rzeczy.

Co ciekawe, jeżeli mamy nasz przydomowy ogródek, w którym chcielibyśmy wybudować swój murowany grill, to możemy skonstruować połączenie suszarni z grillem. W tego typu sytuacji powinno się usytuować palenisko dość daleko, zaraz pod fundamentem. Można by też umieścić kilka rusztów, które byłyby na różnorodnych wysokościach. Dawałoby to niejako okazję regulacji siły osuszania oraz pieczenia. Front własnej połączonej z grillem suszarni można również uszczelnić drzwiczkami, jakie mogą zapobiec stratom ciepła. Dobrym surowcem mogłoby być w tej okoliczności drewno. Jeśli dodatkowo chcemy, żeby nasza suszarnia była bardziej ekonomiczna, moglibyśmy w niej ponadto suszyć drewno użytkowe.

Otrzymane potem z niego trociny, mogłyby posłużyć za materiał opałowy przy następnych grillowaniach. Niezależnie od pory roku, własnej roboty bakalie będą bardzo wartościowe. I na pewno będą wszystkim smakowały.
W jaki sposób wykonać w ogródku swoją suszarnię owoców z wbudowanym grillem?
Tagi: