O akcji nagromadzania plastikowych zakrętek słyszał nieomalże każdy z nas. Zakrętki zbierają dzieci i dorośli. Kubły na tego rodzaju surowiec pojawiły się w szkołach, marketach, na recepcjach wielu firm.

sznur do pieca

Autor: http://www.gambia.net.pl
Źródło: http://www.gambia.net.pl
Co jednakże sprawiło, że akcja przybrała tak olbrzymią skalę? I czemu właściwie należy nagromadzać nakrętki – polecana strona -? W jaki sposób to wszystko zaczęło się? Ideę zbierania nakrętek wprowadzili w życie studenci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. To paru młodych ludzi wymyśliło charytatywną zbiórkę. Pieniądze z akcji miały być przeznaczone na pomoc dla znajomego. Akcja się powiodła, a idea błyskawicznie doczekała się kontynuacji.
zabezpieczenia - bramki obrotowe

Autor: Planka.nu STHLM
Źródło: http://www.flickr.com
nakrętki
Z jakiego powodu akurat nakrętki? Dużo osób frapuje się, czemu akurat akcja zbierania nakrętek tak prędko uzyskała popularność i wciągnęła tysiące rodaków. Zakrętki są dość ciężkie, natomiast zarazem poręczne. I są w każdym polskim mieszkaniu. Zbieranie szkła raczej nie przyjęłoby się ze względu na to, iż jest niebezpieczne, metal jest bardzo niewygodny. Puszki zaś właściwie się nie kojarzą dobrze i trudno byłoby wymagać od maluchów w szkole, by zbierały puszki po piwie. Plastikowe butelki niestety są za tanie.

Gdy zainteresował Cię opisany zagadnienie, odwiedź serwis utylizacja dokumentów łódź, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoje wiadomości!

Zaś nakrętki, ze względu na swą poręczność, są prawdziwym strzałem w dychę. Samo zbieranie zakrętek jest korzystne jeszcze z paru innych powodów. Nie możemy tu pominąć względów ekologicznych. W końcu miast trafić na wysypiska przerabiane są one na materiał wtórny.

Gromadzenie nakrętek skłania ludzi do zaangażowania się w inicjatywy społeczne. Odnosi się to także do maluchów w szkołach, jakie uczą się nie tylko tego, że śmieci warto segregować, ale też oswajają się z myślą, iż trzeba nieść pomoc drugim.
W jakim celu opłaca się zbierać zakrętki?
Tagi: