Nie chcesz już patrzeć na stare, brudne oraz odrapane ściany, popękane kafelki a także defektowy parkiet w swoim mieszkaniu?
Wiesz, że potrzebuje ono dogłębnego remontu, lecz nie masz pojęcia, w jaki sposób się do niego zabrać? Radzimy, o czym trzeba pamiętać w czasie planowania remontu, ażeby nie musieć całymi tygodniami czy wręcz miesiącami zmagać się z kurzem, gruzem i niekompetentnymi wykonawcami.
Jeżeli przewidujemy wyremontowanie mieszkania, w którym zamieszkujemy, w pierwszej kolejności trzeba rozważyć, czy remont będzie wiązał się z nieodzownością czasowego opuszczenia mieszkania.

wyłączniki

Autor: Snap®
W takiej sytuacji należy bowiem odpowiednio wcześniej zaplanować także urlop bądź miejsce tymczasowego zamieszkania.

Przechodząc do meritum sprawy – ta proponowana strona www przedstawia trochę inny punkt widzenia na tę problematykę, niż to jest napisane w artykule, który teraz widzisz.

Jeśli jednak planujemy odnawiać mieszkanie fazami lub pragniemy odnowić tylko jego część (np. jeden z pokoi, kuchnię albo umywalnię), nie będziemy zmuszeni opuszczać mieszkania na okres remontu (zobacz sprzątanie po budowie) (będziemy jednakże musieli liczyć się z problematycznym pyłem, albo gruzem powstałym podczas remontowych prac i koniecznością ciągłego sprzątania).

Kolejna istotna sprawa, jaką warto wnikliwie rozpatrzeć, to dobór wykonawcy.

Jeśli znamy się na robotach remontowych i będziemy mogli monITorować odświeżających nasze mieszkanie fachowców, a równocześnie zależy nam na małych kosztach remontu jak też nie planujemy wykonywać żadnych wyjątkowo skomplikowanych prac, możemy postawić na skorzystanie z usług „złotej rączki” (szczególnie kiedy wybrana osoba cieszy się dobrą opinią). Warto zadbać o wszelakie detale, przykładowo po malowaniu ścian wstawić nowe, dopasowane kolorystycznie wyłączniki światła.
Remont mieszkania – w jaki sposób się do niego wziąć?
Tagi: