Co to jest odlewnicze modelarstwo a także do jakich rzeczy może się przydać? Czym są żelkoty a także do czego się ich używa? To wszystko odnajdziesz w naszym artykule!

Modelarstwo odlewnicze jest działem tak przezywanego „odlewnictwa”, w jakim wytwarza się wzorniki elementów odlewanych. Bywają one najczęściej tworzone z drewna, czy też metalu, choć również używa się do ich produkcji tworzyw sztucznych albo gipsu – te dwa ostatnie jednak znacznie rzadziej. Dzięki modelarstwu odlewniczemu, robimy formy a także rdzenie, które potem wykorzystujemy do wytwórstwa odlewniczego. Jak łatwo się domyślić, dzięki wspomnianym formom, nie potrzeba wszyściutkiego „strugać” od samego początku, dzięki czemu oszczędzamy wiele energii.
Oświetlenie LED

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Czym jednakże są żelkoty? Mimo pozorów to nie są żelki o kształcie kotów – są to materiały do użytkowania „na wierzch” przeróżnych powłok.

Zobacz ten ciekawy artykuł a jeśli fascynuje Cię więcej danych na ten temat to odkryj więcej (https://www.hurtopony.pl/opony-marshal.html) – znajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Zadaniem ich jest zabezpieczenie powierzchni już skończonego artykułu, mając możność mu przy okazji nadać jakiś odcień, bądź zamaskować wzór po laminacie.

Pragniemy zachęcić Cię do przeczytania naszego szczegółowego tekstu. Kliknij w link tutaj (https://asco.pl/pl/dystrybucja/bormaster/seria-mbk-v/) i przeloguj się do kolejnej witryny.

Żelkoty są odporne na czynniki mechaniczne, czynniki pogodowe, w tym słoneczne promieniowanie, a także na oddziaływanie wody.

Żelkoty możemy podzielić na: topkoty (ostateczna warstewka laminatów), żelkoty barwne i białe, żelkoty przezroczyste ( do uwydatnienia struktury nawierzchni), żelkoty chemoodporne (stosowane przy agresywnym rejonie chemicznym), żelkoty podkładowe, a także żelkoty ekologiczne oraz elastyczne – ekologiczne wydzielają bardzo małą liczbę styrenu.
Odlewnicze modelarstwo, a tak zwane żelkoty – a więc, robienie odlewów, kontra ochranianie powierzchni
Tagi: