Budowa domu to apogeum długiej pracy architekta. Projekt budynku z reguły zakłada, w jakiej technologii musi on być zbudowany.
Dlatego na samym początku projektowania inwestycji musimy wybrać odpowiadający nam surowiec na budowę domku.

miejsce

Autor: JeremyGeorge
Przeczytaj, jakie masz możliwości. Budowa domku może polegać na murowaniu z cegieł lub pustaków ceramicznych, wapiennych bloczków, betonowych. Możesz także postawić dom z bali drewnianych czy też z zastosowaniem szkieletu drewnianego czy stalowego. Możesz nawet zadysponować go w wytwórni oraz zestawić z prefabrykowanych elementów. Dobór nie zależy jedynie od zalet oraz wad technologii, lecz również od zasobności naszego portfela, czasu, jaki możemy na budowę poświęcić, a również od tego, czy stawiać będziemy sami, czy też zaangażujemy specjalistyczną ekipę.
przemysł

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Tradycyjna ceramika jest to materiał wypróbowany, zawdzięczający wziętość dużej wytrzymałości, trwałości oraz niewygórowanej cenie. Służy on do budowania domów o zewnętrznych murach dwu- albo trójwarstwowych. Stawia się z niej również ściany wewnętrzne konstrukcyjne oraz ściany działowe oraz piwniczne. Jeżeli do zwykłej gliny dołożymy troszeczkę trocin lub pyłu drzewnego oraz wypalimy ją – powstanie ceramika poryzowana – lżejsza oraz (sprawdź serwis) bardziej ciepłochronna od standardowej. Możemy z niej budować mury jednowarstwowe, a również wszelakie inne, z wyjątkiem fundamentowych i piwnicznych.

Żelbet to beton, który – szczególnie w strefach rozciąganych – jest wzmocniony dodatkowo stalowymi prętami. Wysoka trwałość na ściskanie i rozciąganie sprawia, że żelbet (mocowanie kotwy) jest jednym z najpopularniejszych materiałów konstrukcyjnych.
Budowa domku – jakie materiały budowlane możemy wybrać?
Tagi: