Interesujesz się motoryzacją? Pomyśl o założeniu własnego komisu samochodowego. Starczy, iż znajdziesz dobrze położony oraz schludny plac, a także zadbasz o ciekawą reklamę swej firmy.

zabezpieczenie

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

bramy garażowe

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
busy

Autor: Loozrboy
Źródło: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
Na czym polega ten interes? Posiadacz pojazdu powierza sprzedaż własnego wozu posiadaczowi komisu samochodowego. Ów pierwszy wyznacza cenę, którą pragnie uzyskać za samochód. Posiadacz komisu zarabia na prowizji, która ustalona zostaje od zbytego samochodu – w praktyce przeważnie po prostu podaje należność powiększoną o marżę, która to właśnie zasila jego budżet. Komisy samochodowe cieszą się wielkim powodzeniem pośród osób, jakie chcą pozbyć się starego wozu i zakupić sobie nowiutki. Dlaczego? Posiadacz, wstawiając wóz do komisu, nie musi przejmować się całym procesem poszukiwania nowego nabywcy i sprzedaży. Wszystkim zajmie się komis samochodowy.
Dla posiadacza komisu samochodowego najważniejszy jest plac, na którym będą eksponowane pojazdy osobowe oraz busy oddane na sprzedaż. Jego powierzchnia będzie zależeć od tego, ile pojazdów zamierzasz zaprezentować. Jeśli myślisz o profesjonalnym autokomisie, na placu musi się swobodnie zmieścić co najmniej parę – kilkanaście wozów.

Zainteresował Cię objaśniany w tym serwisie problem? Jeśli tak, to dodatkowo kliknij ten link – więcej przeczytasz tu (http://www.arapneumatik.pl/k-11-zawory-kulowe).

Jak rozkręcisz biznes, być może będziesz potrzebować miejsca dla ponad 50, a nawet setki wozów. Miej na względzie, że kupujący powinni mieć luźny dostęp do każdego z pojazdów.

Jeżeli zainteresował Cię przedstawiony temat, odwiedź serwis maty węglowe, gdzie odnajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoje wiadomości!

Pamiętaj również, że będą liczyć się wymiary po uchyleniu wszystkich drzwi pojazdu – razem z bagażnikiem.

Na terytorium nawet najprostszego komisu samochodowego powinno się znaleźć także miejsce na wnętrze biurowe. Najczęściej jest to blaszany kontener, jednak jeżeli ma to być duży komis samochodowy, wówczas zastanów się nad solidną konstrukcją.
Jak założyć komis samochodowy?
Tagi: