W dzisiejszych dniach na każdym kroku otaczają nas wszelakie sprzęty elektroniczne. Należy uznać, że niemało z nich czuwa nad naszym bezpieczeństwem, nawet jeśli o niniejszym przykładowo nie mamy pojęcia.

Blok mieszkalny

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym przykładem na tego rodzaju urządzenie może zostać przykładowo zamontowany w lokalu alarm.
Należałoby wspomnieć, że nie musi zostać to wcale dzwonek antywłamaniowy. Taki także może być niezwykle przydatny, jednak to nie jest jedyne elektroniczne narzędzie, które należałoby w lokalu posiadać. Więc co poza tym mogłoby to być? O wiele bardziej przydatnym urządzeniem mogłaby okazać się czujka dymowa. Z pewnością znamy zasadę jej działania z różnorodnych filmów sensacyjnych. Jaka więc to formuła? Otóż takowy sensor przypomina nieco odwrócony o 180 stopni i przymocowany do sufitu głęboki talerz. Tego typu czujka (www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/28/micra-25-czujka-zasysajaca) dymowa jest w stanie znaleźć zbyt duże stężenie czadu i w wypadku przekroczenia pewnej niebezpiecznej normy uruchamiany jest sygnał dźwiękowy.
online

Źródło: pixabay.com
Co poniektóre modele mogłyby także machinalnie zawiadomić np. właściciela bądź wręcz straż pożarną. W nowych wersjach takiego detektora można by nawet ustawiać właściwości za pomocą swego smartfona. Jeżeli namyślasz się gdzie można nabyć takie urządzenie, to pamiętaj, żeby sprawdzić na pierwszym miejscu w Internecie. Tam z pewnością znajdziesz niejeden model tego typu produktu jak czujka dymowa.

Zobaczysz w tamtym miejscu też, że taki wykrywacz, co najmniej w swojej podstawowej opcji, nie kosztuje wiele.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link bramy dwuskrzydłowe, a zgłębisz większą ilość informacji, jakie Cię niesamowicie zainteresują.

Jeżeli z kolei życzysz sobie jakikolwiek w większym stopniu zaawansowany model, powinieneś mieć nieco więcej pieniędzy.

Czym jest czujka dymowa, jakie może mieć funkcje i z jakiego powodu należałoby ją kupić?
Tagi: