Studia nagraniowe, firmy z branży teletechnicznej, a również zakłady przemysłu maszynowego – w owych punktach najczęściej można odnaleźć takie przyrządy jak szafy sterownicze.

kartony

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com

Szafy sterownicze należą do grupy rozdzielnic niskiego napięcia, do której zaliczają się szafy sterownicze szeregowe, szafy pojedyncze, sterownicze szafy zaprojektowane w celu dystrybucji mocy, szafki sterownicze, szafki naścienne, a również skrzynki zaciskowe, konsole sterownicze i inne rodzaje urządzeń określone do specjalnych rozwiązań. Szafa sterownicza to narzędzie wymagające od swych producentów niezwykłej staranności w prefabrykacji, dostawie, a także w fazie ich instalacji oraz uruchamiania. Sprzęty owe wyposażone są w elementy konieczne do realizowania funkcji sterowniczych, zaś ich podstawowymi adresatami są biznesmeni operujący w specjalizacji energetycznej, maszynowej jak też spożywczej.
Szafa (zobacz więcej w serwisie) sterownicza stanowi także nieodłączny fragment każdej suszarni, jak też obiektów mających Silniki elektryczne. Szafy sterownicze służą do sterowania i odpowiedniej pracy urządzeń elektrycznych wchodzących w skład zespołu suszarniczego. Każda jedna szafa jest dostosowywana do warunków obiektu.

Poszukujesz podobnych informacji na opisywany w tym miejscu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej bramy wjazdowe a przekonasz się, że to było niezwykle łatwe.

Architektura szafy oparta jest na podzespołach elektrycznych, elementów sterujących itd. jeżeli są tylko konieczne jak też potrzebne do pracy obiektu.

Części bazowe dobrane są według odpowiednio opracowanych projektów elektrycznych dostosowywanych do technologii obiektu. Wszystko zależne jest od poziomu wielkości obiektu i funkcji które ma zrealizować szafa sterownicza.
Czym są oraz do czego służą tzw. szafy sterownicze?
Tagi: