Polskie drogi to w dalszym ciągu temat dialogów i dowcipów. Nie da się jednak ukryć, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat Rzeczpospolita Polska poczyniła tu ogromne postępy, a kilometry nowoczesnych autostrad i dróg ekspresowych powodują, iż podróżowanie po Polsce staje się coraz szybsze.
Rozwój i budowa infrastruktury drogowej były jednymi z kluczowych zadań, jakie Polska miała podjąć po dołączeniu do Unii Europejskiej.

Dokładnie to miało umożliwić nam dopędzić Zachód, a również poprawić krajową gospodarkę. Myślenie typu „drogi ekspresowe zbudujemy, kiedy będą na to fundusze” podmieniono tezą, że pieniążki pojawią się, gdy zbudujemy autostrady. Pieniążki zresztą również się znalazły – razem z wejściem naszej ojczyzny do WE jak też zostały dobrze spożytkowane.
wydajność

Autor: ARA Pneumatik
Źródło: www.arapneumatik.pl
Drugim czynnikiem sprzyjającym budowie autostrad była organizacja Euro w 2012 r. Odgórnie zdeterminowany termin spowodował, że prędkie wybudowanie dróg stało się pierwszeństwem nie jedynie dla drogowców. Możemy oznajmić, iż politycy znakomicie zdawali sobie sprawę, iż obywatele nie wybaczą im niewywiązania się przynajmniej z większej części przygotowań do Euro 2012. Budowa sieci dróg ma olbrzymi wpływ na naszą gospodarkę. firmy entuzjastyczniej inwestują tam, gdzie mogą liczyć na odpowiednią logistykę i infrastrukturę. Bezproblemowe połączenia o wiele skracają czas przejazdów, umożliwiają więc ludziom dojazd do pracy do większych miast jak też służą turystyce. Mniejsze koszty przewozu odbijają się również w cenach produktów oraz usług.

Ciągle narastające wymagania względem nawierzchni dróg np. w stosunku do jej trwałości na spękania niskotemperaturowe skłaniają wytwórców materiałów drogowych do poprawiania ich własności. Przykładem takiego surowca jest asfalt wysokomodyfikowany.
Budowa dróg w Polsce
Tagi: