Agregaty prądotwórcze to aparaty, jakie są w stanie zagwarantować dostęp do energii elektrycznej w wypadku awarii, lub braku zasilania z sieci zewnętrznej. Dobór agregatu prądotwórczego zależy od żądanego napięcia i mocy wspólnej sprzętów w systemie.

agregaty

Autor: Armacell,
Źródło: Armacell,
Na takiej przesłance zestawia się kluczowe parametry techniczne tego urządzenia.
Dostępne są głównie wzory urządzone w motor dwusuwowy i o wiele wydajniejszy, czterosuwowy. W zależności od wdrożenia generator powinien dostarczyć napięcie o stosownym napięciu. Może to być agregat jednofazowy, albo agregat trójfazowy. Ten jednofazowy wystarczy do domu, by podtrzymać pracę sprzętów i oświetlenia, a więc takich urządzeń, jakie pracują pod napięciem typowym, natomiast jako agregat prądotwórczy na budowie zazwyczaj lepszym wyborem okaże się trójfazowy, dlatego że obszerniejsze elektronarzędzia i elektryczne maszyny budowlane potrzebują zasilania z siły. Moc agregatu winna być większa niż łączna moc wszystkich przyrządów elektrycznych, które będzie on zasilał. Agregaty posiadają umieszczone tabliczki, na których jest podawana moc sprzętu.
Najistotniejszą częścią agregatu jest silnik spalinowy zasilany benzyną, olejem napędowym albo skroplonym gazem. sposób zasilania, również dobór pomiędzy napędem dwusuwowym, a czterosuwowym w dużej mierze zależą od możliwości płatniczych.

Przy wyborze agregatów prądotwórczych zawsze warto brać pod uwagę oferty sławnych marek, gdyż posiadają lepsze części, zapewniają ciągłe napięcie i pełniejszą kontrolę przed przepięciami w sieci.
Generatory prądotwórcze jako urządzenia wytwarzania energii elektrycznej
Tagi: