Autoklaw stomatologiczny nie jest przedmiotem niezbędnym w gabinecie lekarza. Ale nie zmienia to faktu, że może wielokrotnie znaleźć zastosowanie. Mimo tego, że nie jest niezbędny, to jednak trudno sobie wyobrazić gabinet stomatologiczny bez tego przedmiotu. Autoklaw stomatologiczny jest sterylizatorem parowym.

autoklaw

Autor: Carlos de Paz
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego podlega nadzorowi wielu urzędów, także tych nie mających bezpośredniego związku z dentystyką. Wartość rynkowa jego również jest dość wysoka, ponieważ wynosi od pięciu tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nieźle, jak na takie urządzenie.

Czy zafascynowała Cię treść tej strony? Chcesz poznać większą ilość informacji? To, odwiedź stronę (https://www.minemaster.eu/pl/wiertnice), która dostarczy Ci dużo interesujących faktów.

W Polsce są do nabycia zarówno autoklawy stosowane przez innych, jak i egzemplarze prosto z fabryki. Jednak nie wszystkie są zabezpieczone w niezbędne certyfikaty, które są niezbędne, aby zostać upoważnionym do użycia.

Nie zastanawiaj się – w poszukiwaniu interesującego Cię wpisu kontynuuj klikanie w nowe linki. Po jakimś czasie z pewnością wyszukasz coś ciekawego.

/J]

Urzędnicy mogą nie wydać zgody na użycie sterylizatora parowego w przypadku, gdy nie posiada on niezbędnych uprawnień. Ponadto na rynku są się również urządzenia, które posiadają nieprawdziwe upoważnienia. Należy zachować należytą ostrożność przy nabywaniu autoklawów, ponieważ może się okazać, że niemałe pieniądze będą wydane na marne. Na co więc należy spojrzeć w momencie zakupu?

Deklaracja zgodności CE z normą medyczną 93|42|EEC wydaje się najbardziej potrzebnym dokumentem. Tak jest od momentu, kiedy nasz kraj jest członkiem wspólnoty europejskiej, czyli Unii Europejskiej. Trzeba mieć na uwadze to, czy deklaracja zgodności ma pod symbolem CE czterocyfrowy numer jednostki certyfikującej. Deklaracja zgodności powinna spełniać także inne warunki: musi mieć nazwę handlową urządzenia, numer fabryczny i powinna być

autoklaw

Autor: rvcroffi
Źródło: http://www.flickr.com

wydana dla tego konkretnego urządzenia.

Warto zadbać o to, aby zawory bezpieczeństwa również miały deklarację CE. Wtedy deklaracja powinna mieć przekrój, typ oraz numer fabryczny zaworu. Innym istotnym dokumentem jest rysunek komory autoklawu, który odnosi się do technologii wykonania, materiału i grubości ścianek. Wspomniane powyżej dokumenty muszą być przypisane właśnie temu urządzeniu, które nabywamy. I każdy handlowiec musi przekazać je nabywcy. Wówczas każda kontrola sanepidu czy innego urzędu stanie się tylko zwyczajną formalnością.

Jakie formalności musi spełnić autoklaw stomatologiczny, by przeszedł kontrolę sanepidu?