Aktualnie idealnym sposobem na oszczędzanie przy przewożeniu niewielkich przedmiotów na duże odległości jest transport w kontenerach. Zaletą tego rozwiązania jest niewielki koszt, ponoszony bez związku z ilością przewożonych towarów. Zleceniodawca bowiem ponosi pojedynczy koszt najmu kontenera, a sam koszt przewozu również ustalany jest względem ilości pojemników. Jedynym limitem obowiązującym w tym rodzaju transportu jest limit masy, wynoszący 24 tony dla każdego kontenera. Należy jednak pamiętać, że cło jest naliczane od każdego elementu transportowanego ładunku. Mimo tego, zainteresowanie przewożeniem tzw. drobnicy w kontenerach każdego roku jest coraz wyższe.

Statek towarowy

Źródło: http://sxc.hu/
Jak transportować kontenery?Transport kontenerów ma miejsce zarówno przez morze, jak i przez ląd. Kontenery są przenoszone w porcie na wielkie okręty transportowe, które potem rozładowuje się od razu na przyczepy samochodów ciężarowych. Nie wchodzą więc w grę koszty związane z przenoszeniem towarów w porcie. Taki typ transportu nie ma właściwie limitów odległości. Wielkie kontenerowce są w stanie przewieźć ładunek przez ocean, w praktycznie każdych warunkach atmosferycznych. Samochody ciężarowe z kolei umożliwiają dotarcie we wszystkie zakątki kontynentu. Trzeba jednak pamiętać, że transport drogą morską i lądową jest znacznie wolniejszy od transportu za pomocą samolotów. TransportTransport (nasze linki) Ameryki czy Australii, w zależności od celu, może zająć nawet do miesiąca.

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/

Dobrze jest się ubezpieczyćZ uwagi na sporą ilość transportowanych ładunków, transporttransport (odnośnik do serwisu)wy (sprawdź ofertę itl-omega) trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Chodzi tu zarówno o zabezpieczenie towaru wewnątrz kontenera, jak i ubezpieczenie w odpowiedniej instytucji. Mimo nawet największych starań, nagminnie zdarzają się drobne wypadki. Kontener bywa narażony na skrajną wilgoć, duże wibracje i nieostrożne działania pracowników. W takiej sytuacji zamiast dochodzić co się stało z ładunkiem, dobrze jest wykorzystać polisę ubezpieczeniową. Co prawda podniesie to ogólny koszt transportu, jednak straty spowodowane niewłaściwym zabezpieczeniem towarów bywają o wiele bardziej dotkliwe.

Przeczytaj wyjątkową propozycję na:
Wyświetl większą mapę

Źródło: http://pl.itl-omega.eu
Transport drobnicowy kontenerami
Tagi: