Grudzień prawie każdemu kojarzy się z prezentami, Mikołajem i przepięknie wystrojoną choinką. Tradycja wręczania sobie w tym czasie upominków od dawna jest bardzo popularna, i przybiera to różne formy.

bombka kot

Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku grudnia, w tradycyjne mikołajki, najczęściej jest to brodaty, ubrany w czerwony kubrak starszy pan, na którego z utęsknieniem wyczekuje większość dzieci. Przynosi on na plecach wypchany worek, a w tym worku mnóstwo prezentów. Rzecz jasna dawanych tylko grzecznym maluchom, lecz dzieci mają swoje sposoby, aby na podarunek w pełni zasłużyć. Ale spotkać go również można w innych miejscach, często bowiem odwiedza różne firmy czy centra handlowe, w których zarówno on, jak i wspierające go śnieżynki mikołaja mają przez cały dzień ręce pełne roboty.
Z kolei w bożonarodzeniowym okresie pudełka z wieczkiem z reguły znajduje się pod przepięknie wystrojoną choinką.

Ten artykuł jest bardzo zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź również inne polecane treści, gdyż wydają się być równie interesujące oraz pochłoną Cię całkiem.

To następny ze zwyczajów, który nierozerwalnie będzie się kojarzył z tymi świętami, a który daje dzieciom i dorosłym wiele radości. Choinki ubierać można na rozmaite sposoby, bardzo popularne są najróżniejsze słodycze, którymi się można potem delektować, a także kolorowe łańcuchy. Rzecz jasna nie można zapominać o typowych bombkach, wykonanych z kolorowego, cienkiego szkła.

Najczęściej wiesza się bombki okrągłe, pomalowane na ciekawe kolory, lecz na wielu choinkach znajdzie się zapewne coś bardziej oryginalnego, przykładowo bombka kot. Choinkę najczęściej stawia się zaraz przed Wigilią, tak żeby można było pod nią jeszcze umieścić wszystkie prezenty.
Skąd bierze się w okresie grudnia tak dużo różnych okazji, aby obdarować najbliższych upominkami i prezentami.
Tagi: