W wielu sektorach przemysłu stosuje się sprzęty jakie muszą być odporne na wysoki poziom tarcia. Do ich budowy stosuje się stal o specyficznych właściwościach.

Blachy trudnościeralne, to szeroka gama produktów, solidnych na dynamiczne obciążenia, takie jak ścieranie, zgniatanie, albo uderzanie.

Jeśli zastosowana w tym tekście retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tu regały jezdne inne tego typu wpisy – one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

Właściwy typ blach pozwala na optymalne obniżenie zużycia sprzętu a także machin, skracając czas przestoju w warsztacie, a przez to minimalizując straty.

ludzie

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki spójnym cechom najlepsze blachy zachowują się dokładnie tak samo poprzez cały czas eksploatacji. Obsługa serwisowa staje się zatem przewidywalna, a plan reperacji możemy ułożyć w optymalny sposób. Odmiany trudnościeralne łączą dużą twardość, wytrzymałość jak też odporność na obciążenia mechaniczne, dzięki czemu odnajdują wykorzystanie w przeróżnych maszynach, takich jak np.: łyżki do pogłębiarek oraz ładowarek, sita i obszarach – od robót leśnych zaczynając, poprzez przemysł (zobacz wzór przemysłowy przykład) wydobywczy, na kładzeniu asfaltu kończąc. Stale trudnościeralne Hardox 500 cena jakich nie jest zanadto wygórowana, mają doskonałą wytrzymałość na ścieranie z zachowaniem wysokich parametrów mechanicznych. Blachy trudnościeralne muszą być stosowane wszędzie tam, gdzie wyczekujemy znaczącego zminimalizowania zużycia elementów maszyn a także urządzeń pracujących w krańcowo trudnych a także wysoce abrazyjnych okolicznościach.

Typowymi przeznaczeniami stali trudnościeralnych są części robocze maszyn ziemnych, przenośniki. O wyborze danego gatunku stali trudnościeralnej powinny decydować warunki ich pracy.
Wykorzystanie wysokiej jakości stali
Tagi: