Hydrografika jest procesem nanoszenia malunku przy udziale wody na fakturę 3D. Jest jedną z najdoskonalszych modyfikacji|, jakim można poddać obiekty o zawiłych, jak również nieskomplikowanych kształtach. Zezwala na dopracowanie oraz dokładne zakrycie niedostępnych miejsc w rogach i szczelinach. Powstała powłoka jest okrywana warstwą zabezpieczającą, która ma wytrzymałość charakterystyczną dla lakierowanych powierzchni.

Hydrografika – transferowy druk wodny to najnowsza technologia umieszczania rysunków na elementy trójwymiarowe. Proces transferu wodnego umożliwia nam zmienienie bezbarwnych obiektów codziennego zastosowania w elementy emitujące pięknem i stylem.

Kolorowa grafika

Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com

Obraz zostaje naniesiony na niemal każdą powierzchnię odporną na wodę, jak: metal, plastik, drewno, włókno szklane, ceramika. Duża gama motywów obejmuje odmiany kamuflażu, drewna, granitu, marmuru, karbonu oraz innych, niejednokrotnie nietypowych deseni.

Transferowy druk wodny jest używany we wszystkim od łodzi, po samochody i pistolety. Jest trwały, i pozwala otrzymywać na tych powierzchniach różne wzory. Jest trwalszy od farb i kalkowania. Metale, szkło i folia do druku cyfrowego to surowce na których wykonuje się wielokrotnie tę metodę. Głównym zadaniem transferowego druku wodnego jest stworzenie trwałego wykończenia ogólnego wzorca na wszystkich elementach użytkowych.Druk wodny jest to sposób druku oparta na tuszach mających barwniki lub pigmenty. Wydruki tą techniką umożliwiają na doskonałe odwzorowanie kolorów i kształtów. Zezwala to na zrobienie wydruków doskonałej jakości. Pożądając uzyskać wzmocnioną odporność mechaniczną i UV należy wydruki dodatkowo zalaminować.

Graffiti, dekoracje ścienne

Autor: r2hox
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki zaletom transferowego druku wodnego jest on używany w niektórych sportach. Na przykład w trakcie polowań można poddać technice kamuflażu broń dzięki czemu osiąga ona nadruk liści, gałęzi, piasku oraz inny nadruk, który jest kompatybilny z okolicą polowań. Nie ma sensu kamuflaż liści gdy polowanie odbywa się na pustyni. Hydro obrazowanie pozwala dopasować broń dla wszelakiego powierzchni. Wspomaga też spersonalizować cokolwiek własnego. Oprócz praktycznych zastosowań takich jak maskowanie (maskowanie detali) osprzętu jako następne można również dodać środki bezpieczeństwa. Po dodaniu unikalnego schematu można stać się bardziej widoczny. Transferowy druk wodny jest techniką trwałą, opłacalną i oryginalną dzięki której można osiągnąć fascynujące wyniki przy jednoczesnej poprawie jakości produktów.

Druk wodny to jest hydrografika – metoda nanoszenia grafik przy uczestnictwie wody
Tagi: