INWENTARYZACJA- zbiór czynności rachunkowych dążących do zestawienia wyczerpującego spisu z natury składników majątkowych i miejsc ich pochodzenia na sprecyzowany termin. Polega ona na ustaleniu przy użyciu spisu faktycznego stanu wszystkich rzeczowych i pieniężnych części majątkowych, jak również wyjaśnienie różnic między stanem stwierdzonym w czasie inwentaryzacji (rzeczywistym) a stanem wynikającym z ewidencji księgowej. Ogólnie inwentaryzacja określana jest mianem koszmaru większej części przedsiębiorstw. Na szczęście jest pewien sposób, który może ułatwić życie odpowiedzialnym za nią osobom oraz usunąć ewentualne pomyłki, które mogą zostać źródłem jakichś komplikacji- właściwy program komputerowinwentaryzacja wyposażeniaentaryzacja elektroniczna

kalkulator

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com/photos/phillip/345829246/

Dobry program do inwentaryzacji to propozycja dla każdego z właścicieli firm chcących zmienić ten nieprzyjemny i czasochłonny proces w coś nieskomplikowanego , a nawet przyjemnego. Zastosowanie technologii identyfikacji z wykorzystaniem kodów kreskowych umieszczonych na samoprzylepnych etykietach ogranicza czas prowadzenia procesu inwentaryzacyjnego w najgorszym wypadku o połowę. Zestawienie składników spisu z natury z treścią bazy danych przeprowadzana jest automatycznie.

Czy odnosisz wrażenie, że zredagowany przez nas post jest nieschematyczny? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj też zamieszczony tutaj pokrewny materiał.

Gdy niezbędna będzie inwentaryzacja program taki umożliwia szybkie oraz przejrzyste ewidencjonowanie środków trwałych działalności i nie dopuszcza do jakichkolwiek błędów. Wszystko, czego wymaga się od pracowników to naklejenie naklejek i następnie sczytanie kodów.

Gdzie znaleźć oprogramowanie tego typu?

Eurocom Racer

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Odpowiedni program do inwentaryzacji najłatwiej odszukać przez Internet. Starczy wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, na przykład: środki trwałe program – – lub też inwentaryzacja program i już po kilku chwilach wyświetlają nam się linki do odpowiednich stron internetowych. Do wyboru mamy programy darmowe lub płatne. To, które spośród nich wybierzemy, to kwestia indywidualna, jednak pamiętajmy, iż chodzi tu o nasze pieniądze, o rozwój oraz stan naszej firmy, a tego rodzaju oszczędności nie zawsze wychodzą na dobre.

Źródło: Ewidencjamajatku.pl
Nowości dla Twojego przedsiębiorstwa
Tagi: