Na szczęście czasy się zmieniły i dzisiejsze laboratoria są prawie zawsze wyposażone w nowoczesne urządzenia do mierzenia, pobierania próbek czy odprowadzania niebezpiecznych wyziewów.

przyrządy pomiarowe

Autor: USGS Unmanned Aircraft Systems
Źródło: http://www.flickr.com
przemysł - fotka

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Dla kogoś nieobeznanego z dziedziną, może się wydawać, że w laboratoriach znajdują się przeróżnego rodzaju meble, które na pierwszy rzut oka podobne są do kredensów.

Jeżeli życzysz sobie zobaczyć większą porcję informacji na analizowany tutaj temat, to szczerze zalecam to omówienie (http://www.mercor.com.pl/) – kliknij oraz zobacz, czy przykuła Twój wzrok.

Mają dolne szafki, a ich górna część bywa oszklona. Jednak, doświadczone oko chemika natychmiast dostrzeże, że to dygestoria laboratoryjne – czyli sprzęt, gdzie odprowadzane są toksyczne opary z przeróżnych substancji trzymanych w zlewkach. Dygestoria w obecnych czasach charakteryzuje najwyższej jakości wykonanie. Najbardziej precyzyjne są te, które mają stalową konstrukcję, która nie przepuszcza żadnych wyziewów.

Ciekawe opisy czekają na Ciebie na nowej stronie, która jest poświęcona zbliżonej dziedzinie. Wejdź w link i dowiedz się (https://ingas.pl/oferta/systemy-sygnalizacji-pozarowej/) nowych wątków.

Współczesne dygestoria laboratoryjne mają podświetlane wnętrza i wyświetlacze przepływu powietrza. To daje możliwość pracującym chemikom na obserwowanie przechowywanych substancji. Mamy możliwość także ustawiać w nich temperaturę potrzebną w badaniach. Kanał wentylacyjny zainstalowany jest zwykle na całkowITej powierzchni tylnej ściany, chociaż nie jest to norma. Przy zakupie powinniśmy pamiętać, żeby sprawdzać czy dany model ma atest jakości i czy jest zatwierdzony przez Unię Europejską, jako możliwy do użytkowania na terytorium państw członkowskich.

To niebywale istotne, ponieważ trujące wyziewy są w stanie generować przeróżne komplikacje zdrowotne, a w najczarniejszym scenariuszu także zgon.
Wielcy tego świata, którzy byli powiązani z chemią czy fizyką, często pracowali w niedofinansowanych laboratoriach na przestarzałym sprzęcie
Tagi: