Istnieją takie miejsca, w których sterylna czystość jest wyjątkowo konieczna i istotna zarówno dla osób, pracujących w tych miejscach, jak i dla zgłaszających się do tych placówek klientów. W sytuacji, gdy sterylność narzędzi jest kwestią priorytetową, trzeba nabyć specjalistyczne urządzenie do ich czyszczenia.

Sterylizator

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Laboratoria, placówki medyczne, salony medycyny estetycznej to miejsca, w których codziennie obsługuje się mnóstwo różnych ludzi. Stosowanie nowych urządzeń do każdej jednej osoby|każdego klienta byłoby bardzo drogie i z reguły jest niemożliwe. Aby jednak ten sam sprzęt użyć przy wielu osobach, za każdym razem należy mieć absolutną gwarancję, iż jest on sterylny i nie zagraża przeniesieniem żadnych schorzeń. Idealną czystość przyrządów do pracy zagwarantuje sterylizator parowy . W miejscach takich, jak szpitale, albo ambulatoria, dobrze sprawdzi się autoklaw, to znaczy sterylizator automatyczny. Znanym dystrybutorem tego typu sprzętu jest firma Euroklav, oferująca sterylizatory parowe, zaopatrzone w system głębokiej próżni wstępnej – rozwiązanie to jest szczególnie przydatne, gdy chcemy wysterylizować przedmiot znajdujący się jeszcze w opakowaniu: w pierwszej kolejności usuwane jest powietrze, znajdujące się w środku opakowania, a następnie para może swobodnie dotrzeć do wszystkich szczelin oczyszczanego sprzętu (więcej na temat euroklav).

Sterylizator parowy to sprzęt, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę w miejscach takiego typu, jak gabinet dentystyczny, sala operacyjna w szpitalu, gabinet kosmetyczny, albo studio tatuażu. Nieskazitelnie czyste, sterylne narzędzia pracy to gwarancja bezpieczeństwa zarówno dla pracowników, jak i dla klientów.

Jeśli ten temat Cię fascynuje oraz poszukujesz więcej informacji, to pod adresem (http://maszyny.inter-bis.pl/oferta-produktowa) odnajdziesz ich mnóstwo – będą one podobne tematycznie, ale równie ciekawe.

Aby być w pełni usatysfakcjonowanym z nabytego sterylizatora, należy nabyć urządzenie dobre jakościowo, najlepiej z kilkoma różnymi programami pracy. Urządzenia Euroklav posiadają na przykład bardzo przydatny program szybki, pozwalający na dokładną sterylizację narzędzi pracy w ciągu kilku minut. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy przerwa pomiędzy przyjmowaniem kolejnych klientów jest krótka, na przykład w gabinecie kosmetycznym.

Sterylizator parowy – konieczny w placówkach medycznych
Tagi: