Konstrukcja oczka wodnego z folii to najpopularniejszy sposób na samodzielne wykonanie zasobnika wodnego w prywatnym ogródku.
Ażeby oczko wodne prezentowało się estetycznie, zaś folia do oczka wodnego spełniała swą funkcję przez wiele lat, wszelakie roboty należy zrealizować niezwykle dokładnie jak też w odpowiedni sposób.

folia do oczka wodnego

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Zobacz jakim sposobem wybudować oczko wodne kroczek po kroczku. Pierwszym krokiem, który zrealizujemy będzie dobór odpowiedniego typu wykładziny elastycznej do budowy oczka wodnego, która będzie stanowiła typ wodoszczelnej przegrody między ziemią, a wodą w oczku. Przed zakupem trzeba wyznaczyć kształt i rozmiar konstruowanego zbiornika, gdyż będzie to warunkowało dobór stosownego materiału do budowy. Należyty kształt zbiornika można wyznaczyć za pomocą sznurka umocowanego na kołkach, lub gumowego węża.

Jeżeli fascynuje Cię przedstawiany tekst, odszukaj witrynę (http://www.grupapartner.pl/oferta/partner-serwis-dla-przemyslu/przemysl-energetyczny.html), która podnosi podobne wątki, także będą zapewne ciekawe.

Jeśli określiliśmy układ, możesz przejść do pomiarów zamyślanego zasobnika. Najpierw trzeba określić maksymalne wymiary zasobnika, tj. długość, szerokość i głębokość.

market z częściami AGD

Autor: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com
Po wskazaniu kształtu, rozmiarów zbiornika, jak też zakupie należytej wykładziny, można przejść do kopania dołu. W tym czasie kupioną wykładzinę powinno się rozwinąć z dala od zbiornika, w miejscu nasłonecznionym, by stała się w wyższym stopniu ciągliwa i łatwa w obróbce. Przy budowie zbiornika (szerzej w serwisie http://www.maragency.pl/kategoria/podziemne/pehd/41/) ważnym będzie ażeby zapobiec wystawaniu folii niedaleko brzegu oczka wodnego. Wystająca folia nie prezentuje się schludnie, a co więcej narażona jest na silne działanie promieni słońca.

Sterczeniu wykładziny możemy jednak zapobiec przez właściwe uformowanie brzegów oczka a także zamaskowanie jej skałami, żwirem jak też roślinkami. W tym samym sklepie dostępna będzie także agrowłóknina.
Budowa oczka wodnego
Tagi: