Dbając o swój samochód nie można zapominać o wymianie takich części jak filtr kabinowy. Przeważnie są one na wyposażeniu samochodów mających klimatyzację, a ich rola wbrew pozorom jest bardzo ważna.

Wielu właścicieli aut zapomina całkowicie o regularnej zmianie filtru, gdyż nie ma wpływu na pracę silnika. W efekcie w środku pojawiać się zaczynają brzydkie zapachy, szyby są zaparowane a dmuchawa słabiej pracuje.

Przydatny wpis? Jeżeli tak sądzisz, sprawdź towarzyszące porady na rozważany temat – bez obaw kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (http://mcrsklep.pl/pl/plyty-ogniochronne).

Wszystkie te objawy są bardzo typowe dla zabrudzonego filtru kabinowego i stanowią wyraźny sygnał do tego, że trzeba go wymienić. W największych, zabrudzonych miejscowościach filtry kabinowe zatykają się w tak szybkim tempie, że należy je zmieniać nawet co parę miesięcy. W innych przypadkach zaleca się ogólnie, żeby zrobić to przynajmniej raz w roku.

grunty rolne - slider

Autor: DeaPeaJay
Źródło: flickr.com/photos/deapeajay/
Biorąc pod uwagę fakt filtry do klimatyzacji ochraniać mają wnętrze pojazdu przez najróżniejszymi zanieczyszczeniami, w tym również groźnymi typu grzyby i pleśnie, to muszą być one dobrej jakości. Koniecznie należy unikać tanich produktów nieznanych producentów, gdyż materiały użyte do ich wyprodukowania mogą wcale nie spełniać swojego zadania.

Jeżeli zainteresowała Cię ta kwestia, koniecznie spójrz na treść (http://www.arapneumatik.pl/) a poznasz o wiele więcej danych, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

Filtr powinien zatrzymać nawet drobniejsze zanieczyszczenia, w tym różnego rodzaju sadze i pyły. Coraz bardziej polecane mimo że trochę droższe są filtry posiadające węgiel aktywny.

Dzięki temu oprócz zanieczyszczeń fizycznych zatrzymują również niebezpieczne związki, takie jak ozon. Mimo wyższej ceny zaleca się jednak zakup takich filtrów, bo przecież w samochodzie spędza się sporo czasu, a to ma ochraniać nasze zdrowie.
Podstawowe informacje w temacie filtrów kabinowych, ich parametrów i zastosowania.
Tagi: