Czy wiesz, że bezpieczeństwo tak zwanych PRacowników fizycznych może być zależne od krzesła, na którym siedzą podczas wykonywania swych obowiązków? Znakomitym tego przykładem są operatorzy wózków widłowych, którzy na co dzień spędzają na specjalistycznych fotelach dużo godzin.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
W tym miejscu warto powiedzieć, że siedzenia te bardzo odróżniają się od tych, jakie stoją w naszych salonach przed telewizorem.

Opracowaliśmy dla Ciebie nowe zajmujące wiadomości na ciekawiący Cię temat. Wejdź do nowego tekstu i czytaj wpis walidowane.

Tego typu fotele do wózków mogłyby mieć pasy bezpieczeństwa i czujniki zajętości. To znane z wielu samochodów rozwiązanie jest wymagane, żeby komputer wiedział, czy w razie stłuczki należałoby wystrzelić poduszkę powietrzną. To istotne, ponieważ jej wymiana jest dosyć kosztowna. Jednak należałoby zwrócić uwagę nie na fundusze a na zdrowie robotnika. Dlatego też jeżeli fabryczny fotel nie ma np. pasów bezpieczeństwa, naprawdę należałoby kupić fotel, który tego typu Wyposażenie posiada. Ponadto w sklepie, który oferuje taki asortyment można kupić fotele do wózków, jakie posiadają regulowaną wysokość siedziska. Jak powszechnie wiadomo, im wyżej siedzi kierowca, tym więcej widzi.

mężczyzna w odzieży ochronnej

Autor: UK Ministry of Defence
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby również wspomnieć, że jeżeli fotel w naszym wózku jezdniowym był bardzo wielokrotnie eksploatowany, to we wspomnianym sklepie możemy zakupić nie jedynie całe siedzenia, lecz także same siedziska. Dla zainteresowanej tego typu produktem osoby to bardzo dobra wiadomość, gdyż może oszczędzić trochę funduszy nie ryzykując zdrowiem swego pracownika.

Poza tym w takim sklepie można zakupić prowadnice czy oparcia. W specjalnych marketach zakupimy wszystko, czego potrzebują nasi pracownicy do efektywnego wykonywania własnych obowiązków.
Jakiego rodzaju dodatkowe części mogą mieć dobre siedzenia do wózków widłowych?
Tagi: