Odpowiedni dobór zasilacza dla oświetlenia LED ma wielokrotnie decydujące wydźwięk nie wyłącznie dla jakości ale także właściwego funkcji całego układu oświetlenia diodowego i dla jego stałości.

Kula z diod led

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Do zasilania oświetlenia LED, zdecydowanie najbardziej przydają się zasilacze LED (nazywane również przetwornicami napięcia albo zasilaczami impulsowymi), które mają stanowczo wyższą sprawność niż tradycyjne zasilacze oparte o transformator. Ze względu na to kompletny system oświetlenia strzeże swoją energooszczędność.

Ogromnie ważką kwestią są wbudowane asekuracje. Trzeba mieć na uwadze, że jego w całości skuteczne działanie gwarantują wyłącznie zasilacze LED mające podłączenie do uziemienia. Niestety nawet najwspanialsze ochrona All-secure – (monitoring gdynia) przeciwprzepięciowe wbudowane w zasilacz LED, nie jest w stanie usunąć dużych i długich przepięć. W związku z tym wskazane jest stosować ponadplanową osłonę przeciwprzepięciową w instalacji elektrycznej obiektu.

Dewiza czynności zasilaczy LED skutkuje, że sprawność jest tym większa im wyższe

Pętla świetlna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com

napięcie wyjściowe. Selekcjonujmy zasilacze LED, które bez obciążenia pobierają nie więcej niż 1 W, czy nawet mniej, zwłaszcza wtenczas, gdy postanawiamy podłączyć zasilacz na stałe do sieci.

Kiedy już wybierzemy wariant zasilacza LED, to by dostosować jego natężenie, powinno się wyliczyć łączną moc wszelkich odbiorników, które zostaną podłączone do tegoż zasilacza. Siła pobieraną poprzez dowolne źródło światła LED odnajdziemy w instrukcji tego urządzenia albo w karcie katalogowej. Szalenie znaczącym detalem jest odprowadzanie ciepła od zasilacza LED, choć ta norma ma zastosowanie do wszystkich narzędzi elektronicznych.

Wszelkie bowiem urządzenie elektroniczne woli wykonywać pracę w niskich temperaturach i jeżeli nie zapewnimy mu odpowiedniej wentylacji (wentylacja wrocław) (lub przynajmniej swobodnej rotacji powietrza) to wyższa temperatura jego pracy doprowadzi osłabienie żywotności takiego urządzenia. Ma to tym większe znaczenie, im więcej ciepła wysyła dane urządzenie, a zasilacze LED na ogół potrafią się dosyć mocno rozgrzać. Z tej przyczyny, by zagwarantować ich długą solidną pracę warto zadbać o właściwą wentylację.
Użytkowanie zasilaczy ledowych