Stale typu hardox należą do materiałów mających niezwykle szerokie zastosowanie. Są to materiały wykorzystywane właściwie w każdej dziedzinie gospodarki. Tym, co wyróżnia je spośród innych typów stali jest ogromna wytrzymałość tego typu materiału na ścieranie. Przykładowym zastosowaniem tego rodzaju stali są młotki hardox.

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

Stanowią one elementy kruszarek, które narażone są na bardzo duże siły ścierające, młotki te pracują w warunkach skrajnych i bardzo istotne jest, aby stal ta była niezwykle odporny. Młotki hardox posiadają również inną bardzo ważną cechę – mają zdolność dużego przenoszenia zmiennych obciążeń. Tego typu stal i różne produkty wyrabiane ze stali hardox uważane są przez specjalistów za najlepsze typy stali na świecie, dając również pewność, że określone urządzenie będzie działała bezawaryjnie przez wiele lat. Stal – www.aner.com.pl/ – hardox (wytrzymała stal i blachy) wykorzystywana jest do wytwarzania maszyn, które pracują między innymi przy robotach wyburzeniowych, ale także kontenerów o specjalnym przeznaczeniu oraz wszelkich urządzeń, które muszą działać bardzo długi okres czasu nie mogąc sobie pozwolić na najmniejsze pęknięcie czy też zniekształcenie. Taka filozofia działania umożliwia zmniejszyć zużycie maszyn a tym samym zwiększyć żywotność oraz ograniczyć opłaty związane z serwisem zepsutych części. Interesujący i korzystny zdaje się być też fakt, że stal (sprzedaż wyrobów hutniczych aner stal) hardox zachowuje się w taki sam sposób przez całą swoją żywotność (szerzej o tym: Stal hardox jest więc blachą wyjątkowo trudnościeralną, której obróbka wymaga specjalnej technologii i sprzętu.

śruby

Źródło: www.morguefile.com

Obróbka metali trudnościeralnych jako proces, który wymaga specjalnego sprzętu i podejścia wykonywane jest zwykle w firmach oferujących tego typu materiały. Posiadają one potrzebny sprzęt do cięcia i gięcia tak mocnych materiałów. Przykładem obróbki blach trudnościeralnych może być cięcie laserem, co gwarantuje niezwykle gładkie krawędzie oraz bardzo małe odpuszczenie na krawędziach. Kolejną zaletą tego typu cięcia jest ogromna precyzja przy wielokrotnych cięciach. Innym przykładem obróbki stali hardox jest cięcie plazmowe, jakie z kolei daje możliwość przeprowadzenia dużej ilości cięć w bardzo szybkim terminie a ponadto jest relatywnie niedrogie. Pośród licznych metod cięcia stali hardox najlepszą metodą jest cięcie strumieniem wody.

Co to jest stal hardox?
Tagi: